- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 2445
- Dodano: 2024-08-03 / 17:00
- Komentarzy: 1
Druga tura naboru na Uniwersytet Opolski już trwa
Prawie 9,1 tys. zgłoszeń - takim wynikiem zakończyła się I tura rekrutacji na studia 2024/2025 na Uniwersytecie Opolskim. Druga tura naboru już trwa.
Ogółem II tura otwarta została na 57 kierunkach studiów I stopnia i 35 kierunkach studiów II stopnia. W przypadku niektórych kierunków dostępnych jest wciąż około dwudziestu miejsc, w przypadku innych - kilka bądź pojedyncze. Ale warto zgłaszać się na UO, bo kandydaci na studia często dostają się na więcej niż jeden kierunek lub na więcej niż jedną uczelnię i w kolejnych tygodniach decydują, gdzie i co będą studiować.
II tura rekrutacji na większości kierunków studiów I stopnia na UO trwa do 27 września, ale na kierunkach takich jak np. dietetyka, kosmetologia czy położnictwo - do 12 września. Powodem szybszego zakończenia rekrutacji jest tu konieczność utworzenia mniejszych, specjalistycznych grup zajęciowych, grup klinicznych. Rekrutacja na studia II stopnia na większości kierunków na UO potrwa natomiast do 3 października (poza położnictwem czy dietetyką, gdzie zamknie się 12 września).
Informację o wszystkich kierunkach, na które trwa rekrutacja w ramach II tury naboru na UO, można znaleźć na stronie: rekrutacja.uni.opole.pl w zakładce "Rekrutacja".
I tura - top 10 kierunków na UO
Najwięcej zgłoszeń w ramach I tury naboru, która trwała do 12 lipca 2024 r., aż 2097 na 120 dostępnych miejsc, wpłynęło na kierunek lekarski. To oznacza, że o jedno miejsce na tym kierunku stara się ponad 17 osób.
Poza tym w Top10 najpopularniejszych w tym roku kierunków studiów stacjonarnych I stopnia, jednolitych studiów magisterskich i studiów inżynierskich pod względem liczby zgłoszeń w I turze naboru, znalazły się także:
- psychologia - 704 zgłoszenia na 90 miejsc
- prawo - 518 zgłoszeń na 150 miejsc
- fizjoterapia - 441 zgłoszeń na 120 miejsc
- pielęgniarstwo, profil praktyczny - 302 zgłoszenia na 120 miejsc
- English Philology - 186 zgłoszeń na 80 miejsc
- kosmetologia - 180 zgłoszeń na 150 miejsc
- finanse i rachunkowość - 155 zgłoszeń na 70 miejsc
- English in Public Communication - 151 zgłoszeń na 60 miejsc
- informatyka - 148 zgłoszeń na 70 miejsc
UO to 12 wydziałów, 17 instytutów oraz wiele współpracujących jednostek, tworzących nowoczesny i wszechstronny organizm akademicki. Studenci UO mają możliwość zdobywania dyplomów zagranicznych uczelni w ramach programów takich jak Europa Master, a także uczestnictwa w programach wymiany międzynarodowej Erasmus+ i innych.
Uniwersytet Opolski zajmuje 8. miejsce w rankingu uniwersytetów w Polsce według Rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy 2024 oraz 26. miejsce wśród uczelni akademickich. W ostatniej ewaluacji Ministerstwa Edukacji i Nauki za lata 2017-2021 Uniwersytet uzyskał jedną ocenę A+, sześć ocen A i dziesięć ocen B+, co potwierdza wysoką jakość działalności naukowej.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
ombre: Napisał postów [20076], status [VIP]
Inżyniery z Afryki i bliskiego wschodu już czekają na wizy studenckie.