• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 1434
    • Dodano: 2026-06-24 / 19:40
    • Komentarzy: 2

    Niebezpieczne holowanie i nadmierna prędkość, 20-latek ukarany wysokimi mandatami

    Niebezpieczne holowanie i nadmierna prędkość, 20-latek ukarany wysokimi mandatami

    (Fot. Policja)

    Przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe holowanie pojazdu oraz kierowanie samochodem przez osobę bez wymaganych uprawnień, to tylko część nieprawidłowości ujawnionych przez prudnickich policjantów ruchu drogowego. Kontrola drogowa zakończyła się wysokimi mandatami, punktami karnymi oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego jednego z pojazdów.

    18 czerwca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie, zwrócili uwagę na pojazd marki Volkswagen, który holował samochód marki Skoda. Volkswagenem kierował 20-letni mężczyzna, natomiast za kierownicą holowanej Skody siedział 18-latek.

    Zobacz takze Dzielnicowa z Kietrza znów na podium. Wywalczyła cztery medale mistrzostw Polski

    Podczas kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że kierujący Volkswagenem poruszał się z prędkością 61 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 30 km/h, mężczyzna przyspieszał, przejeżdżając obok budynku komendy. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 złotych oraz otrzymał 9 punktów karnych.

    Na tym jednak nie zakończyły się konsekwencje kontroli. Policjanci ujawnili, że sposób holowania pojazdu był niezgodny z obowiązującymi przepisami. Zastosowana linka holownicza nie była właściwie oznaczona, a połączenie pojazdów budziło poważne zastrzeżenia. Dodatkowo okazało się, że holowanym pojazdem kierowała osoba nieposiadająca wymaganych uprawnień do kierowania.

    Zobacz takze Pusta "małpka" na fotelu pasażera. Kierowca miał ponad 2,5 promila

    W związku z popełnionymi wykroczeniami 20-letni kierowca Volkswagena został ukarany dodatkowymi mandatami: 250 złotych za holowanie pojazdu kierowanego przez osobę bez uprawnień, 150 złotych za nieprawidłowe połączenie pojazdów podczas holowania oraz 50 złotych za brak oznaczenia linki holowniczej. Ponadto został pouczony za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

    Podczas kontroli funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny holowanej Skody. Wobec właściciela pojazdu sporządzono także dokumentację w związku z brakiem ważnego obowiązkowego ubezpieczenia OC.

    Przypominamy, że holowanie pojazdu wymaga przestrzegania określonych przepisów. Nieprawidłowo wykonane może stanowić poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę, stosowanie się do obowiązujących przepisów oraz dbanie o właściwy stan techniczny pojazdów.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2026-06-26 07:43:44 [217.173.193.*] id:1689436  
    24mikol: Napisał postów [1550], status [Szycha] Reputacja
    Okoliczność łagodząca, że nie jechali na światłach awaryjnych.

    Nick:
    Treść:
    2026-06-24 23:14:10 [194.29.182.*] id:1689431  
    KK 35947: Napisał postów [4451], status [VIP] Reputacja
    Połączenie ma być takie aby się samo nie odczepiło i nie jest ważne czy będzie zaczepione do ucha holowniczego czy na chama tak jak tutaj byle było pewne więc to jest czepialstwo w tym punkcie , reszta OK.

    Nick:
    Treść: