• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 2025
    • Dodano: 2026-05-07 / 15:42
    • Komentarzy: 5

    Noc Otwartych Sądów w Opolu. Będzie można zobaczyć areszt i gabinet prezesa

    Noc Otwartych Sądów w Opolu. Będzie można zobaczyć areszt i gabinet prezesa

    (Fot. Archiwum)

    Sąd Okręgowy w Opolu zaprasza mieszkańców na "Noc Otwartych Sądów". W programie przewidziano zwiedzanie niedostępnych na co dzień miejsc oraz spotkania poświęcone pracy sądu, mediatorów i ławników.

    Wydarzenie odbędzie się 22 maja w godz. 16:00-19:00 w obu budynkach Sądu Okręgowego w Opolu przy ul. Daszyńskiego 1 oraz ul. Plebiscytowej 3a.

    Zobacz takze Fundacja DOM od 35 lat wspiera rodziny. Dziś zaprasza na festyn w centrum Opola

    Zwiedzanie zaplanowano w trzech grupach - wejścia przewidziano o godz. 16:00, 17:00 i 18:00. Uczestnicy będą mogli zobaczyć m.in. salę sądową, areszt sądowy, przyjazny pokój przesłuchań, sekretariaty, Biuro Obsługi Interesanta, biuro podawcze oraz gabinet Prezesa Sądu. Organizatorzy przewidzieli także możliwość przymierzenia togi sędziowskiej.

    Podczas zwiedzania pracownicy sądu będą przekazywać informacje dotyczące zasad postępowania sądowego, praw i obowiązków uczestników postępowań oraz funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Poruszone zostaną także kwestie związane z mediacją i jej zastosowaniem w sporach.

    Zobacz takze Nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oficjalnie otwarty w Krapkowicach

    W obu budynkach działać będą punkty informacyjne. W budynku przy ul. Daszyńskiego 1 w sali B102 funkcjonować będzie Punkt Ławnika, poświęcony roli ławników i zasadom zgłaszania kandydatów. Z kolei przy ul. Plebiscytowej 3a w sali 312 zaplanowano Punkt Mediatora dotyczący przebiegu mediacji i roli mediatorów.

    Udział w zwiedzaniu wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Zapisy będą prowadzone telefonicznie od 11 do 15 maja w godz. 9:00-10:00 pod numerem 77 541 81 47.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2026-05-08 12:32:49 [151.248.33.*] id:1688724  
    kamyk17: Napisał postów [615], status [rozpisany/na] Reputacja
    Czy to są sądy Ziobry,czy Żurka? Bo w to,że to są niezależne i niezawisłe Sądy Rzeczypospolitej, niestety nie wierzę. Coćby dlatego,że w jednym z tych sądów pracuje pani,która formalnie jest sędzią wysokiego szczebla, a nieformalnie polityczką.

    Nick:
    Treść:
    2026-05-07 20:02:15 [178.43.245.*] id:1688716  
    Gaz: Napisał postów [6321], status [VIP] Reputacja
    chce zobaczyć ,jak zamykają złodzieja Nowaka.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2026-05-08 08:01:25 [83.10.210.*] id:1688723  
    chrząszcz: Napisał postów [5756], status [VIP] Reputacja
    czekasz na wspólne cele, w pojedynczej nudno?(byle nie od północnej strony)
    2026-05-08 07:51:24 [185.117.85.*] id:1688722  
    maksiu89: Napisał postów [293], status [maniak] Reputacja
    xD

    Nick:
    Treść:
    2026-05-07 23:29:26 [212.106.161.*] id:1688719  
    ombre: Napisał postów [21164], status [VIP] Reputacja
    Zobaczyć areszt to nic trudnego w tym kraju.

    Nick:
    Treść: