- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 1380
- Dodano: 2026-02-13 / 07:59
- Komentarzy: 4
Kierowcy jeżdżą "na pamięć" mimo zmiany organizacji ruchu
Most Zamkowy w Opolu został otwarty pod koniec stycznia po zakończeniu remontu. Obowiązuje tam jednokierunkowy ruch, jednak część kierowców wciąż porusza się według dawnych zasad i wjeżdża pod prąd.
Przeprawa została oddana do użytku po miesiącach prac, w ramach których wymieniono m.in. płytę pomostową oraz nawierzchnię. Wraz z otwarciem wprowadzono nową organizację ruchu w ścisłym centrum miasta.
Ruch samochodowy na moście odbywa się obecnie wyłącznie w jednym kierunku - z ulicy Piastowskiej w stronę Rynku. Wyjątek stanowi kontrapas dla rowerzystów.
Zmiana objęła również ulicę Minorytów, która jest teraz jednokierunkowa od ulicy Zamkowej w kierunku placu Wolności.
Jak wyjaśnia wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka, rozwiązanie było konsultowane z policją i Komisją Bezpieczeństwa.
- Od dawna, jeszcze przed remontem "żółtego mostku", do takiego rozwiązania namawiali nas zarówno policja, jak i Komisja Bezpieczeństwa, w tym inżynierowie ruchu, specjaliści, którzy się na tym znają. W momencie, gdy most został zamknięty i zdemontowany, okazało się, że ich sugestie zaczęły się sprawdzać. Ruch na ulicy Piastowskiej przebiegał bardziej płynnie, gdy wyłączono dodatkowy strumień samochodów z centrum przez Most Zamkowy w ulicę Piastowską - mówi Stelnicka.
Mimo że od otwarcia minęły już dwa tygodnie, część kierowców nadal jeździ "na pamięć", nie zwracając uwagi na aktualne oznakowanie. W efekcie dochodzi do sytuacji, w których samochody wjeżdżają na most w przeciwnym kierunku. Kierowcy jadący prawidłowo często zatrzymują się i wymuszają cofnięcie pojazdu, który wjechał niezgodnie z oznakowaniem, próbując w ten sposób "uczyć" innych obowiązujących zasad.
W ostatnich dniach w rejonie przeprawy obecni są policjanci, którzy nadzorują ruch i przypominają o obowiązujących zasadach. Apelują o zwracanie uwagi na oznakowanie i dostosowanie się do nowej organizacji ruchu.
Zobacz także: Most Zamkowy już przejezdny. Co się zmieniło? (WIDEO)
Zdjęcie (1/11)
(Fot. Daggy)
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
azam: Napisała postów [1063], status [zrobił/a karierę]
To nie kierowcy tak mogą się tytułować tylko Ci którzy patrzą na znaki, a odwrotnie to są kartoflani kierusze znaki dla nich to ciemna magia, a ulice to kartoflisko.