- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 1284
- Dodano: 2025-11-26 / 21:24
- Komentarzy: 2
Zimowe utrudnienia na Opolszczyźnie. Strażacy interweniowali ponad 60 razy
Najwięcej pracy służby miały w powiecie nyskim, gdzie zgłoszono 18 zdarzeń. W powiatach oleskim odnotowano 9 interwencji, a w opolskim i prudnickim po 7. Strażacy podkreślają, że zdecydowana większość działań dotyczyła usuwania drzew i konarów, które pod ciężarem mokrego śniegu spadały na drogi, chodniki oraz posesje.
Łącznie takich przypadków było 59. W dwóch kolejnych interwencjach strażacy zajęli się uszkodzonymi liniami energetycznymi - w Minkowskim w powiecie namysłowskim oraz w Nysie. Zdarzenia te, jak przekazano, były efektem obciążenia infrastruktury przez mokry śnieg.
Zobacz także Wypadek na ulicy Ozimskiej. Są utrudnienia w ruchu
Służby poinformowały, że w żadnym z opisanych przypadków nie odnotowano osób poszkodowanych. Podkreślono także, że sytuacja była dynamiczna, a działania prowadzone były na bieżąco w miarę napływających zgłoszeń.
reklama
Forum
reklama
Najczęściej czytane
17 sierpnia
Policja prosi o pomoc w indentyfikacji psa i ustaleniu właściciela. Uwaga, drastyczne zdjęcia.18+
27 lipca
Śmierć 4-letniej dziewczynki w Gogolinie. Policja zatrzymała matkę
17 sierpnia
"Siódmy raz na pielgrzymim szlaku". Z Opola ruszyli w stronę Jasnej Góry
12 sierpnia
Za nami zaćmienie Słońca. Pochwalcie się swoimi zdjęciami
17 sierpnia
Granat moździerzowy na placu zabaw przy ulicy Niemodlińskiej. Na miejscu saperzy AKTUALIZACJA
23 sierpnia
Festiwal Ognia i Wody nad Jeziorem Nyskim. Tysiące widzów i widowiskowy pokaz
23 sierpnia
Domowa hodowla szczurów wymknęła się spod kontroli?Zwierząt może szybko przybywać

W dyskusji: 2