- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 422
- Dodano: 2025-11-07 / 19:40
- Komentarzy: 1
Jarmark Bożonarodzeniowy wraca gotowy na Książula. Co oferuje tym razem?
Świąteczna magia, zapach grzanego wina i dźwięki kolęd już wkrótce ponownie wypełnią opolski Rynek. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy 2025 ma być - jak zapowiadają organizatorzy - jeszcze bardziej "świąteczny". Oznacza to nie tylko więcej atrakcji, ale też świeże pomysły, nowych wystawców i rozbudowaną strefę gastronomiczną, która ma przyciągnąć tłumy mieszkańców i turystów.
Od piątku, 28 listopada, do wtorku, 23 grudnia, na odwiedzających czekać będzie około czterdziestu wystawców, głównie lokalnych. W ofercie znajdą się m.in. świąteczne dekoracje, rękodzieło, regionalne przysmaki oraz - po raz pierwszy - kawa parzona na gorącym piasku, bliskowschodnia herbata i opolskie cydry. Nowością będzie także strefa food trucków, w której menu zostanie przygotowane w wyjątkowym, zimowym klimacie.
Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Na rynku staną nowe karuzele świąteczne - w tym większe Koło Młyńskie, Karuzela Wenecka oraz Mikołajowa. Na swoje miejsce powrócą też popularne wiatraki serwujące grzane wino i gorącą czekoladę, a sercem całego wydarzenia stanie się kilkunastometrowa choinka i góralska chata z ogniskiem - idealna do zrobienia pamiątkowych zdjęć.
Oficjalne otwarcie zaplanowano na sobotę, 29 listopada o godzinie 17.00. Wtedy to prezydent Opola rozświetli miejską choinkę, a wcześniej ulicami miasta przejdzie orkiestra dęta grająca świąteczne przeboje. Na scenie wystąpi też chór "Gospel Family" w koncercie "Nasze Święta".
Każdy weekend jarmarku wypełnią koncerty, spektakle i animacje dla rodzin. W programie znalazły się m.in. Marsz Mikołajów, który 6 grudnia wyruszy po raz pierwszy z Placu Kopernika, a nie z ulicy Krakowskiej oraz kolorowe parady i przedstawienia teatralne.
Nie zabraknie również echa zeszłorocznej medialnej burzy. Po tym, jak Książulo - znany influencer kulinarny - opublikował viralowy film "Jarmarkowy paździerz", który obejrzało kilka milionów osób, organizatorzy postanowili potraktować krytykę poważnie.
- Jesteśmy gotowi na Książula. Każdy wystawca wie, że jakość to podstawa - zapewnia Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu. - Warto też pamiętać, że obok negatywnych opinii pojawiło się wiele bardzo pozytywnych komentarzy - dodaje Oborska-Marciniak.
Tegoroczny jarmark ma być więc nie tylko piękniejszy i smaczniejszy, ale też dowodem na to, że Opole potrafi wyciągać wnioski. Organizatorzy - Miasto Opole i Zakład Komunalny w Opolu, przy wsparciu partnerów ECO S.A., Tauron Polska Energia oraz WIK Opole - zapraszają mieszkańców od poniedziałku do czwartku w godz. 14.00-21.00, a od piątku do niedzieli od 12.00 do 21.00.
Warto pamiętać, że w związku z organizacją wydarzenia wjazd na Rynek od ulicy Koraszewskiego będzie zamknięty od 18 listopada do 6 stycznia.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Patryk100: Napisała postów [1289], status [stały bywalec]
(PO)seł Gomoła dziękuje Hołowni za 2 lata marszałkowania. Lata od lewa do prawa i wszyscy go ignorują... Nikt nie chce się do niego przyznawać...