W czwartek 30 października do godziny 18:30 strażacy na terenie województwa opolskiego odnotowali 58 interwencji związanych z silnym wiatrem. Większość z nich dotyczyła powalonych drzew i połamanych konarów. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Zdecydowana większość zdarzeń - aż 56 - związana była z wiatrołomami. Drzewa przewracały się na jezdnie, chodniki, a także na pojazdy i budynki. W dwóch przypadkach wiatr spowodował uszkodzenia obiektów budowlanych.
Najwięcej interwencji odnotowano w powiecie kluczborskim (24), namysłowskim (13) i oleskim (11). W Biestrzynniku, w powiecie opolskim, drzewo przewróciło się na samochód. W Brzezinach Cieciułowskich w powiecie oleskim uszkodzony został dach budynku mieszkalnego, natomiast w Żabińcu w powiecie kluczborskim silny wiatr zerwał dach z przystanku autobusowego.
W żadnym z tych zdarzeń nie odnotowano osób poszkodowanych.
W działaniach uczestniczyło łącznie 77 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, w sumie blisko 380 strażaków.
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.