• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 3429
    • Dodano: 2025-07-04 / 14:10
    • Komentarzy: 3

    Groźnie wyglądające zdarzenie na A4. Bus uderzył w drzewo

    W piątek 4 lipca, na autostradzie A4 w kierunku Katowic, bus zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Ostatecznie nikomu nic poważnego się nie stało.

    Do zdarzenia doszło około godziny 12:26, na 235. kilometrze autostrady A4, na wysokości miejscowości Jaśkowice (woj. opolskie). Z nieustalonych jeszcze przyczyn kierujący busem zjechał z pasa ruchu i uderzył w przydrożne drzewo.

    Z uwagi na na groźnie wygladające zdarzenie, na miejsce zadysponowano służby ratunkowe, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec wylądował w pobliżu, jednak ostatecznie nie zabrał żadnej osoby. Kierowca busa, który samodzielnie opuścił pojazd, został przetransportowany karetką do szpitala na dalsze badania.

    Zobacz także Odznaczenia państwowe i honorowe wręczone w Opolu

    Mimo, że zdarzenie wyglądało poważnie, policja zakwalifikowała je jako kolizję drogową - kierujący nie odniósł istotnych obrażeń.

    Przez pewien czas ruch w miejscu wypadku był utrudniony - jeden pas został zablokowany. Obecnie droga jest już w pełni przejezdna.

    Zdjęcie (1/4)

    Fot. Mateusz

    Zobacz także Wypadek na DW 414 w Chrzelicach. Droga jest zablokowana
    reklama

    Forum

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    W dyskusji: 3

    2025-07-07 06:49:21 #1683040
    tak sie zastanawiam ile kosztuje akcja takiego helikoptera ze do byle goowna jest dysponowany. no i na ostatnim zdjeciu widzimy typowo polskie ogarnianie sprawy. straz stoi z zalozonymi rekami, blokuje droge, korki sie twoza, itd.
    [ 0 ]
    2025-07-04 14:20:46 #1682993
    Tylko w Polsce jadąc autostradą można uderzyć w drzewo.
    [ 0 ]