• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 727
    • Dodano: 2025-04-29 / 13:47
    • Komentarzy: 1

    Ponad 3,5 promila i za kierownicą. Zatrzymany dzięki reakcji świadków

    36-latek z gminy Korfantów miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez policję po zgłoszeniu od świadków. Grozi mu do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i utrata samochodu.

    Do zatrzymania doszło w niedzielę 27 kwietnia po godzinie 21:30 na terenie gminy Korfantów. Policję zaalarmował kierowca, który zauważył skodę poruszającą się całą szerokością jezdni. Podejrzewając, że jej kierowca może być nietrzeźwy, niezwłocznie powiadomił służby.

    Na miejsce skierowano patrol, który - przy współpracy ze zgłaszającym i innymi świadkami - ustalił, gdzie kierujący zaparkował pojazd i gdzie się udał. Policjanci zastali 36-letniego mężczyznę w jego domu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mimo to twierdził, że wypił "jedno piwo" już po zaparkowaniu auta i zaprzeczył, jakoby prowadził pod wpływem.

    Funkcjonariusze wykonali z mężczyzną czynności procesowe. Zgodnie z obowiązującym prawem jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną.

    Dodatkowo, od marca 2024 roku obowiązują zaostrzone przepisy. W przypadkach, gdy kierowca ma we krwi ponad 1,5 promila alkoholu lub był już wcześniej skazany za jazdę po alkoholu, sąd orzeka przepadek pojazdu mechanicznego albo jego równowartości. Ma to być nowe narzędzie w walce z nietrzeźwymi kierowcami.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2025-04-29 14:54:56 [192.168.32.*] id:1681215  
    Krzycho: Napisał postów [5365], status [VIP] Reputacja
    Mogło być i "jedno piwo" :))))) wszystko zależy od wielkości kufla :)

    Nick:
    Treść:
    ,
    reklama

    Najczęściej czytane

    Powiązane materiały

    Polub nas!

    Chmura tagów

    Ogłoszenia