• Autor: Woytazz
    • Wyświetleń: 8939
    • Dodano: 2024-08-29 / 13:19
    • Komentarzy: 7

    Od 1 października miasto nie będzie wspierać finansowo pobytów w żłobkach

    Od 1 października miasto nie będzie wspierać finansowo pobytów w żłobkach

    (Fot. Woytazz)

    Specjalna konferencja prasowa tuż przed posiedzeniem Rady Miasta odbyła się w związku z likwidacją wsparcia finansowego z miasta dla rodziców dziecki ze żłobków. Temat wywołał ogromną dyskusję wśród mieszkańców całego Opola.

    Decyzja podjęta przez władze miasta jest związana z nowym programem wspierającym rodziców dzieci do 36 miesiąca życia. "Aktywny Rodzic" to wsparcie sięgające kwoty 1500 zł. Jednak nie dla każdego.

    Zobacz takze Fundacja DOM od 35 lat wspiera rodziny. Dziś zaprasza na festyn w centrum Opola

    - Od 1 października rząd wprowadza ustawę "Aktywny Rodzic" na mocy której rodzice dzieci do 36 miesiąca życia mają możliwość otrzymania wsparcia. Wysokość wsparcia jest uzależnione od formy w jaki sposób dziecko będzie otoczone opieką, czyli aktywny w żłobku, aktywny w pracy oraz aktywny w domu. Takie wsparcie wynosi 1500 zł i te środki będą do wykorzystania również w celu wysłania dziecka do żłobka publicznego czy niepublicznego - mówi zastępca prezydenta Opola, Przemysław Zych.

    Miasto uspokaja, że rodzice nie są stratni, a wręcz przeciwnie, od 1 października wsparcie będzie wyższe o ponad 400 zł w porównaniu z tym z miasta.

    - Dotychczas maksymalnie wsparcie finansowe z miasta dla rodziców wynosiło 1050 zł. Dzisiaj takie wsparcie wynosi 1500 zł, także nikt tu nic nie traci, każdy zyskuje - komentuje wiceprezydent Opola, Przemysław Zych.

    Zobacz takze "Życzliwy" zgłosił chłopca sprzedającego lemoniadę. Strażnicy "zabezpieczyli" cały towar

    Pieniądze, które do tej pory miasto przeznaczało na wsparcie rodziców z dziećmi w żłobkach będą przeznaczone na równie istotne i ważne dla rozwoju miasta.

    - Środki, które dotychczas były przekazywane na tego typu wsparcie chcielibyśmy przeznaczyć na wsparcie innych równie ważnych obszarów. Mowa tu konkretnie o potrzebie powstania placówki opiekuńczo-wychowawczej na terenie miasta. Również remonty Opolskich żłobków czy remonty mieszkań socjalnych - dodaje Zych.

    Program "Aktywny Rodzic" wchodzi w życie od 1 października.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2024-08-30 03:48:45 [31.60.89.*] id:1675544  
    liberty: Napisał postów [5865], status [Szycha] Reputacja
    Dotyczy tylko Polaków czy też szoszonów którzy mają wszystko za darmo na naszej ziemi?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2024-08-31 22:24:39 [83.26.196.*] id:1675598  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    jak pracują, podatki płacą to im dać, darmozjadom - nic
    [1]
    2024-08-30 21:01:12 [31.60.80.*] id:1675565  
    kemotazi: Napisał postów [593], status [rozpisany/na] Reputacja
    i bardzo dobrze!

    Nick:
    Treść:
    2024-08-29 10:31:12 [46.171.221.*] id:1675529  
    smith69: Napisała postów [34], status [rozkręca się] Reputacja
    "drodzy politycy" a kiedy podwyżki płac w żłobkach, w innych miastach były od 500 zł do 1000 zł i oprócz tego dodatek z ministerstwa?! W Opolu w czasie covidu gdzie żłobki były otwarte dla personelu który walczył z covid miasto zabrało premię?! WTF? A pracownicę żłobków dodatków covidowych nie otrzymywały!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2024-08-29 13:24:55 [217.173.202.*] id:1675532  
    pinoczet: Napisał postów [465], status [pismak] Reputacja
    A po co dotatki do Covida? w prywatnych firmach takiego czegoś nikt nie serwuje. Banda na Państwówkach tylko ręce wyciąga daj, daj ,daj
    2024-08-29 16:22:57 [83.10.209.*] id:1675540  
    Bodziulla: Napisał postów [2353], status [Szycha] Reputacja
    Pinoczet popieram, niech przyjdą popracować w sektorze prywatnym i nauczą się nie wołać o daj, daj, daj za nie swoje...
    2024-08-29 10:34:20 [194.29.182.*] id:1675530  
    KK 35947: Napisał postów [4449], status [VIP] Reputacja
    Zaraz się okaże że to wsparcie to jest dla prywaciarzy ze żłobków bo każda taka dotacja jest momentalnie zjadana przez podniesienie cen w tych firmach podobnie jak dotacje na elektryki też powodowały że ceny były z bani gdy dotacje zniknęły .... no .

    Nick:
    Treść: