• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 1228
  • Dodano: 2024-07-10 / 10:13
  • Komentarzy: 0

  Napił się i wsiadł za kółko pomimo cofnięcia mu uprawnień. Teraz może odsiedzieć 2 lata

  (Fot. Pixabay)

  Policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna jechał za szybko w terenie zabudowanym. Podczas kontroli wyszło na jaw, że był nietrzeźwy, a za kierownicę wsiadł wbrew decyzji o cofniętych uprawnieniach. Mężczyzna musi się liczyć z karą do 2 lat pozbawienia wolności.

  We wtorek tuż przed godziną 19:00 policjanci z brzeskiej drogówki w Nowej Wsi Małej zatrzymali do kontroli kierującego seatem. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna w terenie zabudowanym na obowiązującej "czterdziestce" jechał blisko 60 km/h.

  Siedzący za kierownicą mężczyzna miał problem ze zjechaniem do pobocza i bezpiecznym zatrzymaniem pojazdu. Niemal skończyło się to wjechaniem do przydrożnego rowu. Jak się okazało zatrzymany był nietrzeźwy. Wyczuwalny był od niego alkohol. Badanie wykazało, że w organizmie miał 1 promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 32-latek wsiadł za kierownicę wbrew cofniętym uprawnieniom.

  Teraz mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.
  To prawne konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania nietrzeźwych kierowców. Jednak często są oni również odpowiedzialni za tragiczne zdarzenia, w których inni użytkownicy dróg lub ich pasażerowie tracą zdrowie, a nawet życie. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, a kiedy masz podejrzenia, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareaguj i poinformuj nas o tym dzwoniąc na numer alarmowy 112.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".