• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1002
  • Dodano: 2024-07-10 / 08:25
  • Komentarzy: 0

  Uwaga na roboty przy rozbudowie trasy Jełowa - Bierdzany

  Od środy 10 lipca wykonawca rozpoczyna kolejny etap prac w ramach rozbudowy DK45 pomiędzy Jełową i Bierdzanami związanych z rozbiórką odcinka drogi w okolicach cmentarza. Na wysokości zamkniętego pasa ruchu będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

  Zmiany organizacji ruchu

  W ramach prowadzonych prac wykonawca wprowadził kilka tymczasowych organizacji ruchu. Trwają prace przy budowie dwóch rond, gdzie poza ograniczeniem wjazdu do dróg podporządkowanych, obowiązuje ruch wahadłowy w ciągu trasy głównej. Wykonawca prowadzi także prace na kilku innych fragmentach trasy, m.in. na odcinku w Jełowej i na wjeździe do Bierdzan.  Zakres zadania

  Kluczowym elementem realizowanej inwestycji jest wzmocnienie, a odcinkowo wymiana, istniejącej konstrukcji jezdni wraz z dostosowaniem jej do nośności 11,5 t/oś. Poprawione zostaną warunki bezpieczeństwa ruchu poprzez budowę czterech rond na istniejących skrzyżowaniach - z DW461 w Jełowej, z ul. Wolności w Jełowej, z DW463 w Bierdzanach oraz z DW494 w kierunku Olesna.  Ponadto wybudowane zostaną ciągi pieszo-rowerowe oraz dodatkowe jezdnie w celu obsługi przyległego terenu. Rozbudowany odcinek zostanie wyposażony w elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz oświetlenie drogowe. Zadanie przewiduje także budowę nowych zatok autobusowych oraz przebudowę przepustów.  Korzyści wynikające z budowy

  Poprzez poszerzenie pasów ruchu, ale także korektę łuków poziomych i pionowych, zwiększymy bezpieczeństwo kierowców podróżujących DK45. Z kolei poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego - czyli rowerzystów i pieszych - osiągniemy poprzez budowę ciągu pieszo-rowerowego i dodatkowej jezdni przyległego terenu. Realizacja zadania wpłynie także na podniesienie komfortu jazdy kierowców poprzez wzrost płynności ruchu i poprawę przepustowości na tej trasie.


  Wykonawcą zadania za kwotę prawie 106 mln zł jest firma Mota-Engil, która zakończy prace w II połowie 2025 r.

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".