• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2452
  • Dodano: 2024-06-24 / 11:41
  • Komentarzy: 0

  Sprawcy włamania w Chrząstowicach w rękach ozimskich policjantów

  (Fot. Archiwum)

  Po dwóch dniach od otrzymania zgłoszenia o kradzież z włamaniem, policjanci z Ozimka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. 29 i 34-latek mieli włamać się do domu jednorodzinnego i ukraść elektronarzędzia o wartości 30 000 złotych. Młodszy z mężczyzn działał w warunkach recydywy. Skradziony sprzęt został odzyskany przez policjantów i przekazany właścicielowi. Zatrzymanemu 34-latkowi grozi do 10 lat, natomiast 29-latkowi grozi do 15 lat więzienia.

  16 czerwca policjanci z Ozimka otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z domów w gminie Chrząstowice. Według zgłoszenia włamywacze mięli pod osłoną nocy pokonać zabezpieczenia domu i ze środka ukraść elektronarzędzia o wartości 30 000 złotych. Dodatkowo, niszcząc zabezpieczenia domu, spowodowali straty na około 2 500 złotych. Po przyjęciu zgłoszenia rozpoczęła się praca kryminalnych z Ozimka.

  Policjanci ustalili szczegółowy przebieg tego włamania, zabezpieczyli ślady i dowody. Ich praca pozwoliła na wytypowanie i zatrzymanie po dwóch dniach 29 i 34-latka. Okazało się, że młodszy z mężczyzn już wcześniej był skazany za podobne przestępstwa, miał też grozić właścicielowi domu. Dodatkowo, w chwili zatrzymania 29-latek kierował samochodem wbrew zakazowi wydanemu przez sąd.

  Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia, które wróciły do prawowitego właściciela. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. 34-latek kradzież z włamaniem, natomiast 29-latek kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy oraz kierowania gróźb karalnych oraz niestosowania się do zakazu prowadzenia samochodów. Za popełnione przestępstwa pierwszemu z mężczyzn grozi do 10 lat więzienia, drugiemu natomiast do 15 lat.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".