• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1113
  • Dodano: 2024-06-18 / 10:58
  • Komentarzy: 1

  Dwa dni - dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymanych dzięki zgłoszeniu

  (Fot. Archiwum)

  37-latek wsiadł za kierownicę osobówki i jeździł ulicami Otmuchowa, mając 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast 35-latek kierował busem w Wyszkowie Śląskim, mając 2,30 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki czujności i zgłoszeniu przypadkowych świadków policjanci zatrzymali nierozsądnych kierujących. Obaj mężczyźni odpowiedzą karnie za swoje zachowanie. Dziękujemy za wzorową obywatelską postawę.

  Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w sobotę 15 czerwca. Po godzinie 23:00 nyski dyżurny otrzymał zgłoszenie, że kierujący busem porusza się zygzakiem. Niezwłocznie we wskazane miejsce zostali wysłani policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nyskiej komendy. Funkcjonariusze od razu od wskazanego mężczyzny wyczuli alkohol. Jak się okazało, mężczyzna kierował mercedesem, mając 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Policjanci w tej sprawie będą prowadzić dalsze czynności. Pojazd, którym się poruszał, został odholowany na parking strzeżony.

  Do drugiego zdarzenia doszło dzień później. 16 czerwca w niedzielę przed południem policjanci otrzymali informację od zgłaszającego, że kierujący toyotą może być nietrzeźwy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący przyjechał na Rynek w Otmuchowie. Na miejsce od razu przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Otmuchowie. Mundurowi potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. 37- letni mężczyzna miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas wykonywania czynności przez policjantów wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Ponadto kierującemu 37-latkowi została pobrana krew do analizy.

  Obaj mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Bez wątpliwości wzorowa postawa świadków pomogła uniknąć potencjalnego zagrożenia. To kolejne przypadki, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób zostali zatrzymani nietrzeźwi kierujący. Policjanci dziękują za wzorową obywatelską postawę.

  Pamiętajmy!

  Widząc na drodze niepokojące zachowania kierowcy, które może wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu - nie wahajmy się i sięgnijmy po telefon. Dzwoniąc na numer alarmowy 112, dokładnie opiszmy sytuację, zapamiętajmy jak najwięcej szczegółów na temat zachowania kierującego, lokalizacji czy cech szczególnych pojazdu - numeru rejestracyjnego, marki, modelu, koloru.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-06-18 13:01:30 [62.87.183.*] id:1674085  
  Krzycho: Napisał postów [5131], status [VIP] Reputacja
  Dziwne, "Ponadto mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy" Jeżeli dobrze pamiętam to nie ma już obowiązku wożenia prawa jazdy i ubezpieczenia.

  Nick:
  Treść: