• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 17614
  • Dodano: 2024-06-18 / 18:30
  • Komentarzy: 2

  Astrofotograf z Raciborza nagrodzony przez NASA

  Mariusz Durlej z Raciborza, który na co dzień jest Astrofotografem został doceniony przez NASA. Zdjęcie zorzy wykonane przez Polaka podbiło serca naukowców ze Stanów Zjednoczonych.

  Każdy kto miał szczęście podziwiać zorzę na niebie doskonale pamięta ten wieczór. 11 maja zdjęcie wykonane przez Mariusza Durleja obiegło cały świat i uzyskało tytuł Astronomicznego zdjęcia dnia NASA.

  Zdjęcie zostało wykonane pod Raciborzem, a dokładnie w miejscowości Pogrzebień. Zdjęcia astrofotografa z Raciborza zostało nagrodzone 12 maja.

  Wyróżniony Polak nie ukrywa swojej radości, tym bardziej, że kilka dni przed tym sukcesem inna jego fotografia również obiegła cały świat.

  - Moje odczucia w pierwszym momencie gdy przeczytałem maila z Astronomy Picture of the Day, były jak to zazwyczaj w takich sytuacjach bywa ogromne. Trzeba zaznaczyć że jest to wyróżnienie które chciałby dostać chyba każdy astrofotograf. W tamtym momencie przepełniała mnie mieszanka radości, dużego szczęścia i niedowierzania do momentu publikacji na stronie Apod-NASA mojego zdjęcia. Kilka dni wcześniej zostałem wyróżniony dwukrotnie przez Amateur Astronomy Picture of the Day 2. Za zdjęcie meteory nad Tatrami Bielskimi.
  Do chwili obecnej Apod NASA sprawia, że jestem bardzo dumny z tego wyróżnienia - opowiada w rozmowie dla naszego portalu Mariusz Durlej.

  Zapraszamy do podziwiania nagrodzonych przez NASA zdjęć oraz wiele innych astrofotografii autorstwa Mariusza Durleja.

  Zdjęcie (1/26)

  Nagrodzone zdjęcia Zorzy nad Polską oraz Meteorów nad Tatrami(Fot. Mariusz Durlej)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-06-19 05:22:43 [46.112.90.*] id:1674112  
  BETT: Napisał postów [92], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  Super . Brawo .

  Nick:
  Treść:
  2024-06-18 22:00:01 [188.146.110.*] id:1674104  
  Mario-Opole: Napisał postów [1412], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Szacun za hobby. Bynajmniej gość robi to co lubi i nie piepszy farmazonów jak większość na tym durnym portaliku

  Nick:
  Treść: