• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2577
  • Dodano: 2024-06-12 / 15:25
  • Komentarzy: 1

  Niesprawny autokar przewoził dzieci do opolskiego zoo

  (Fot. WITD)

  W dniu 11 czerwca br. inspektorzy kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego we współpracy z inspektorami CANARD, pełniąc obowiązki służbowe na autostradzie A4, skontrolowali autokar przewożący dzieci na wycieczkę do opolskiego zoo.

  Wstępna kontrola stanu technicznego autokaru wykazała usterkę niebezpieczną (pęknięta tarcza hamulcowa) powodującą bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego, która dyskwalifikowała pojazd do kontynuowania podróży. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy a przewoźnik musiał podstawić inny - sprawny technicznie autokar.

  Kierowca ukarany został mandatem karnym, zatrzymany został również dowód rejestracyjny kontrolowanego autokaru. Za stwierdzone nieprawidłowości odpowiedzialność poniesie przewoźnik oraz osoba zarządzająca transportem.

  Opolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Opolu informuje, że w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, inspektorzy transportu drogowego będą kontrolować autokary, którymi dzieci i młodzież z województwa opolskiego wyjeżdżają na wypoczynek.

  Kontrole są przeprowadzane przez Inspektorów bezpłatnie i po dokonaniu wcześniejszego zgłoszenia.

  Sposób zgłoszenia:

  Zgłoszenie złożone z 2- dniowym wyprzedzeniem powinno zawierać:

  dane osoby zgłaszającej, numer telefonu kontaktowego, datę wyjazdu, miejsce i godzinę zbiórki.

  Przekazania przedmiotowej informacji można dokonać w godzinach pracy urzędu na nr tel. 77 474 21 22, fax 77 474 68 73 lub e-mailem na adres: biuro@witd.opole.pl

  Jednocześnie informujemy, że ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, czas trwania kontroli oraz możliwości organizacyjne tut. inspektoratu kontrole zgłoszonych pojazdów będą przeprowadzane w miejscu i godzinie wyznaczonej przez tut. urząd.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-06-12 16:21:52 [83.26.51.*] id:1674011  
  Krzycho: Napisał postów [5127], status [VIP] Reputacja
  Masakra, chyba wczoraj pisali o podobnym przypadku w Opolu.

  Nick:
  Treść: