• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1461
  • Dodano: 2024-06-10 / 22:18
  • Komentarzy: 0

  AWF Warszawa i Politechnika Opolska najlepsze w Polsce

  (Fot. Arkadiusz Modliński )

  Wiele emocji, piłka ręczna na wysokim poziomie i niemal perfekcyjna organizacja - tak można podsumować turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn, który odbył się w Opolu. Złote medale odebrały szczypiornistki Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz zawodnicy Politechniki Opolskiej.

  Finały AMP tradycyjnie odbyły się na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. W Opolu rywalizowały zespoły z zawodnikami ligowymi, co gwarantowało emocje. Turniej odbył się w halach Toyota Park, Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym, hali Politechniki Opolskiej oraz Stegu Arenie.

  Magdalena Plaskota, dyrektor biura AZS Politechniki Opolskiej, podkreślała: - To duże przedsięwzięcie. W finałach kobiet i mężczyzn bierze udział blisko 500 osób. My zaczęliśmy myśleć o tej imprezie już w lutym.

  W rywalizacji kobiet AWF Warszawa pokonała AWF Katowice 29:28 po rzutach karnych, a Uniwersytet Gdański zdobył trzecie miejsce, wygrywając z UMCS Lublin 21:14.

  Równie emocjonujący był turniej mężczyzn. Politechnika Opolska pokonała UMCS Lublin 18:16, zdobywając złoto. Na trzecim miejscu uplasowała się Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa.

  Wyróżnienia indywidualne otrzymali Aleksandra Sójka z AWF Katowice oraz Michał Milewski z Politechniki Opolskiej.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".