• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 5566
  • Dodano: 2024-06-07 / 11:00
  • Komentarzy: 1

  Rozpoczął się 8. Festiwal Książki

  W poprzedni weekend festiwal muzyczny, w ten festiwal książki. I to nie byle jaki, bo o zasięgu światowym. 8. Edycja Festiwalu Książki z wieloma mocnymi akcentami.

  Festiwal Książki już się rozpoczął. Na Placu Wolności w Opolu oraz Bibliotece Miejskiej dzieje się od samego rana. Moc atrakcji dla fanów literatury, a i nie tylko, potrwają przez cały weekend.

  - Zachęcam do czytania książek, bo jedni widzą, że drudzy czytają, to wszyscy się przekonują do tego, że warto czytać. Co warto czytać, usłyszycie między innymi przez najbliższe dni - mówił prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

  Pierwszym gościem festiwalu był Grzegorz Kasdepke, pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy i dziennikarz. Jest laureatem wielu nagród. Autor takich książek jak: "Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko cz. 1" (Książka Roku 2001 polskiej sekcji IBBY, wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2001, Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego) oraz "Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu" (nominacja do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2004, nominacja do nagrody Bestsellerek 2003).  Dziś największymi atrakcjami spotkań festiwalowych bez wątpienia są spotkania z Adamem Mirkiem czy Sylwią Winnik oraz wszystkie panele na II scenie festiwalowej, która wchodzi w życie od tego roku za sprawą strefy dla młodzieży Young Adult. Zaś dla fanów muzyki obowiązkowym punktem dzisiejszego line-up jest koncert Organka.

  W związku z rozległym terenem Festiwalu Książki wiążą się niestety pewne utrudnienia dla kierowców.

  - Musieliśmy zamknąć kolejne ulice. Będą to ulice Mozarta, Placu Wolności, jak również Minorytów. Już teraz uprzedzam mieszkańców, że w trakcie festiwalu z pewnością będą trudności w ruchu drogowym spowodowanym literaturą, także wierzę, że nikt nie będzie miał do nas o to pretensji. - mówiła organizator festiwalu, Judyta Gralka.

  Zdjęcie (1/33)

  (Fot. Daggy)

  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-06-08 11:35:03 [83.26.187.*] id:1673901  
  maromarko: Napisał postów [68], status [rozkręcił się] Reputacja
  Czy Pan Stanisław już dojechał?

  Nick:
  Treść: