• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2696
  • Dodano: 2024-06-05 / 17:00
  • Komentarzy: 0

  Zmiana organizacji ruchu na DK45

  (Fot. Gddkia)

  Od wtorku, 11 czerwca na trasie Krapkowice - Rogów Opolski w ciągu DK45 wykonawca wprowadzi kolejną zmianę w tymczasowej organizacji ruchu w związku z postępującymi robotami.

  Kierowco - zachowaj ostrożność na rozbudowywanym odcinku!

  Pracami zostanie objęty odcinek w kierunku Krapkowic, za rondem na skrzyżowaniu DK45 z ul. Leśną. W związku z frezowaniem i wbudowywaniem warstw konstrukcji nawierzchni zostanie zajęty pas ruchu na odcinku o długości 0,5 km. Roboty będą prowadzone pod ruchem, bez zamykania drogi, dlatego pojawi się tam wahadło sterowane sygnalizacją świetlną.

  Zakres prowadzonych prac

  W pozostałych miejscach rozbudowywanego odcinka wykonawca realizuje warstwy konstrukcji jezdni. Dolne warstwy są stabilizowane, następnie układana jest na nich podbudowa z kruszywa. Trwają prace związane z budową wiaduktu nad linią kolejową, gdzie wykonawca rozpoczął zbrojenie oraz betonowanie przyczółków.


  Komfort jazdy i poprawa bezpieczeństwa

  Zakres prac przewiduje rozbudowę i wzmocnienie konstrukcji istniejącego odcinka (podniesienie nośności drogi do 11,5 t/oś) na całej długości wraz z zastosowaniem przekroju 2+1. Ponadto planowana jest przebudowa wiaduktu nad linią kolejową, rozbudowa dwóch skrzyżowań - z ul. Boczną oraz łącznikiem do drogi wojewódzkiej DW415. W ramach zadania wykonawca zbuduje lub przebuduje chodniki, kanały technologiczne i kanalizację deszczową. Wykonane zostaną również elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oznakowanie pionowe i poziome wraz z niezbędnymi urządzeniami BRD. Na wysokości Gwoździc zaplanowano budowę ekranów akustycznych.

  Zakończenie prac na odcinku Krapkowice - Rogów Opolski zaplanowano w pierwszej połowie 2025 r. Zadanie realizuje firma Mota Engil z umową na kwotę 72 939 978,61 zł.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".