• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 11589
  • Dodano: 2024-05-26 / 09:57
  • Komentarzy: 0

  Serwal Lambo Odnaleziony po 9 Dniach!

  fot. Mat. prywatne

  Wczoraj trwały jeszcze poszukiwania serwala Lambo, który zaginął z prywatnej hodowli w Długomiłowicach. Po 9 dniach intensywnych poszukiwań, serwal Lambo został odnaleziony.

  Jak informuje właściciel, zwierzę uciekło, ale szczęśliwie wróciło całe i zdrowe.

  - Zadzwonił do nas pan, że Lambo siedzi przy drodze w Jędrychowicach, niedaleko czeskiej granicy. Zwierzę siedziało pod drzewem, obok drogi. Pan, który go znalazł, zatrzymał się, otworzył okno, Lambo nawet nie uciekał. Udało się Panu podejść i go złapać za szelki. Pan, który go znalazł, trzymał go na rękach za szelki do naszego przyjazdu - relacjonuje właściciel serwala.

  Właściciele obawiali się o zdrowie Lambo, który choć ma instynkt dzikiego kota, mógł gdzieś utknąć z powodu szelek, które miał na sobie. Lambo, mimo swojego sprytu, mógł być narażony na choroby i inne zagrożenia. W celu zwiększenia szans na odnalezienie kota, właściciele oferowali nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych dla osoby, która przyczyni się do jego bezpiecznego powrotu.

  - Wszystko skończyło się dobrze. Lambo jest w cały i zdrowy. Troszkę schudł, ale nie ma żadnych obrażeń. Znalazca serwala dostał nagrodę, którą obiecywaliśmy - dodaje właściciel.

  Serwal był nieobecny przez 9 dni, w trakcie których przebywał na wolności. - Najważniejsze, że się znalazł i udało się go złapać. Lambo wyglądał na zmęczonego, prawdopodobnie był przemoczony po ostatnich burzach. Teraz planujemy zakup GPS-a, żeby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości - podsumowuje właściciel.

  Lambo wrócił do domu, gdzie dochodzi do siebie po przygodach na wolności.

  Poszukiwania serwala Lambo trwają - nagroda za pomoc w znalezieniu

  Z hodowli w Długomiłowicach uciekł serwal Lambo. Zwierzę łatwo jest spłoszyć

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".