• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 12031
  • Dodano: 2024-05-19 / 12:00
  • Komentarzy: 0

  Zamienili drogie zegarki na rękawice bokserskie

  W sobotę 18 maja, w Mango Club Opole odbyła się Gala Bokserów-Amatorów, podczas której dwudziestu opolskich biznesmenów zrzuciło drogie garnitury i zamieniło je na rękawice bokserskie.

  Wydarzenie, porównywane do gal freak-fightowych, wzbudziło spore zainteresowanie wśród mieszkańców Opola. Wśród widzów znaleźli się nie tylko pracownicy startujących w zmaganiach szefów firm, ale także fani boksu. Opolska Gala Bokserów-Amatorów skierowana była do biznesmenów, którzy na co dzień nie mają wiele wspólnego ze sztukami walki.

  Dwudziestu śmiałków, którzy zdecydowali się na udział w gali, kilka tygodni przed wydarzeniem rozpoczęło intensywne treningi pod okiem zawodowców. Po okresie przygotowawczym zawodnicy zostali dobrani w pary na podstawie doświadczenia i wagi.

  Każda z trzech zaplanowanych rund trwała 2 minuty i odbyła się pod okiem sędziów z Polskiego Związku Bokserskiego. Zawodnicy walczyli w dużych rękawicach i w kaskach, co zapewniło im dodatkową ochronę.

  Gala miała także wymiar charytatywny. Podczas wydarzenia można było wspierać potrzebujących poprzez specjalne skarbonki, a zawodnik, który zebrał najwięcej pieniędzy, wystąpił w złotej koszulce. Na gali odbyły się również licytacje fantów przekazanych przez znanych sportowców, takich jak Dariusz Michalczewski, Andrzej Gołota czy Artur Szpilka.

  Przychód z licytacji wesprze Fundację Wojownicy Plus, która wspiera bokserów z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych, walczących na wózkach.

  Organizatorem wydarzenia był Biznes Boxing Polska.

  Zdjęcie (1/27)

  Fot. Bet

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".