• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 1268
  • Dodano: 2024-05-10 / 10:37
  • Komentarzy: 4

  Opolski "trójpak zdrowia" dla najmłodszych mieszkańców już pomaga

  (Fot. Woytazz)

  Dziś o godz. 9.30 pod Przychodnią Centrum w Opolu odbyła się konferencja prasowa. Podczas niej ogłoszono świetne wiadomości dla najmłodszych mieszkańców Opola.

  Kilka tygodni temu miasto Opole uzyskało tytuł "miasta przyjaznemu dzieciom". Władze nie ukrywają zadowolenia z tego powodu, gdyż Opole jest jednym z pierwszych miast w Polsce z takim tytułem.

  Jednak to nie jest już pełen sukces, gdyż radni uważają, że nie wystarczy postawić, czy wyremontować kilka placów zabaw, żeby miasto było całkowicie przyjazne dla dzieci. Należy również pomyśleć o porządnym wsparciu zdrowotnym. Jak wiadomo, dziś do specjalisty trzeba nie rzadko czekać kilka miesięcy, aby wejść do gabinetu i uzyskać niezbędną pomoc.

  - Jako miasto czujemy odpowiedzialność za również młodych mieszkańców, którzy żyją w naszym mieście. Dlatego wychodzimy na przeciw ich potrzebom wynikającym z ich stylu życia i z tym z jakimi problemami przychodzi zmagać się w tych czasach najmłodszym. W związku z tym zdecydowaliśmy, aby uruchomić program wspierający w trzech bardzo ważnych obszarach: program badajacy wzrok i słuch przeznaczony dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, ponieważ już na samym początku edukacji ważne jest, aby wychwycić ewentualne problemy z wzrokiem, czy słuchem. Drugi obszar, to badania psychologiczne. Ostatnie lata mocno pokazują nam z jakimi problemami psychicznymi w dzisiejszych czasach zmagają się dzieci i młodzież. Trzeci obszar, to dietetyka. Bardzo ważny jest zdrowy tryb życia. Dzięki naszemu programowi każde zgłoszone dziecko po przeprowadzeniu niezbędnych badań otrzyma indywidualny plan odżywiania dostosowany do jego potrzeb i prawidłowego rozwoju, za co na co dzień płaci się spore pieniądze. U nas młodzież zrobi to za darmo. - mówi Przemysław Zych, wiceprezydent Opola.


  - To są programy, w których wykorzystujemy wszelkie zasoby ludzkie oraz technologiczne, aby było to kompleksowe działanie. Szczególnie projekt dietetyczny. W zeszłym roku były prowadzone takie badania dla wszystkich mieszkańców, po których dostaliśmy wskazówki, aby ponowić takie badania wśród młodzieży. Uzyskaliśmy zgodę. Dzięki projektowi dzieci będą mogły poznać bardzo dokładny plan żywieniowy po przeprowadzeniu niezbędnych, bardzo szczegółowych badań. - dodaje Tomasz Halski, dyrektor Przychodni Centrum Zdrowia w Opolu.

  Organizatorzy podkreślają, że w projekcie będzie mogła wziąć ograniczona ilość osób. Jest to spowodowane określonymi możliwościami. Jednak projekt mający na celu wsparcie zdrowie dzieci i młodzieży nie będzie działał tylko w tym roku, ale potrwa do 2026 roku.

  Nabory do projektu pomocy psychologicznej już trwają. Informacje na temat akcji prowadzonych przez władze miasta wraz z Przychodnią Centrum Zdrowia w Opolu można znaleźć na stronie centrum.przychodniemiastaopole.pl/programy
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-05-10 19:55:36 [83.27.216.*] id:1673011  
  Bodziulla: Napisał postów [2016], status [Szycha] Reputacja
  Bardzo ładny plan a gdzie ortopedia, stomatologia, pediatria...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
  2024-05-11 08:22:23 [194.29.182.*] id:1673022  
  KK 35947: Napisał postów [3499], status [VIP] Reputacja
  Zbyt opłacalne żeby było za free...
  2024-05-11 11:14:13 [83.27.187.*] id:1673027  
  Bodziulla: Napisał postów [2016], status [Szycha] Reputacja
  Czyli takie na pokaz, aby coś była a pieniążki pobierane za coś co przyniesie w niewielkiej użyteczności...,wychodzi na to działamy, ale nie w tym zakresie co jest potrzebne i użyteczne, bo reszta jest za trudna, takie coś w stylu naszego rządu robimy, działamy a przy okazji szkodzimy...
  2024-05-11 11:24:18 [83.26.49.*] id:1673029  
  Krzycho: Napisał postów [5095], status [VIP] Reputacja
  Niektórym to naprawdę trudno dogodzić, zawsze na nie, wiecznie niezadowoleni ze wszystkich pomysłów malkontenci. Może pozwólcie im spróbować a potem rozliczajcie.
  ,
  reklama

  Najczęściej czytane

  Powiązane materiały

  Polub nas!

  Chmura tagów

  Ogłoszenia