• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 8143
  • Dodano: 2024-05-07 / 14:53
  • Komentarzy: 0

  To oni rozpoczną tegoroczne Piasty. Program Uniwersytetu Opolskiego

  (Fot. Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego)

  Największa impreza studencka w województwie zbliża się do nas wielkimi krokami. Od 22 maja studenci dostaną klucz do miasta i będą świętować kilka dni.

  Na terenie Kampusu Uniwersytetu Opolskiego za 15 dni startują największe od lat Piastonalia UO.
  Dla studentów organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Dwie sceny muzyczne, dzięki którym podczas trzech dni Piastonaliów Uniwersytetu Opolskiego będziemy mogli posłuchać aż 29 artystów, którzy stanowią ogromny przekrój gatunków muzycznych, jakie mają w swoich repertuarach.

  Już 22 maja zapraszamy Was na przemarsz Żakinadą! Natomiast od czwartku 23 maja wystartujemy z 3 dniami, które będą pełne muzyki, zabawy i niezapomnianych wrażeń, a to za sprawą 29 artystów, którzy zagrają podczas tegorocznych Opolskich Juwenaliów! - informuje na swoich social mediach Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego.


  Na mniejszej scenie odbywać się będą koncerty lokalnych zespołów, które z pewnością porwą do wspólnej zabawy publikę, tak jak artyści, którzy pojawią się na głównej scenie piastonaliowej. A tam będzie się działo.

  Pierwszym koncertem rozpoczynającym imprezę na Dużej Scenie będzie koncert Catchup, który zaplanowano na godz. 19.45, 23 maja. Catchup jest niewątpliwym odkryciem muzycznym polskiej sceny rapowej ostatnich lat. To prawdziwy człowiek orkiestra, nie tylko raper, ale i również dj oraz producent muzyczny. Jest wszechstronnym artystą, który nie zamyka swojej twórczości w żadnych ramach, a jego oryginalny styl pokochało miliony słuchaczy.

  Największym wydarzeniem na głównej scenie będzie koncert jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek - Brodka, która tym samym powróci do Opola po latach. Jest to niesamowita okazja do nadrobienia zaległości koncertowych dla fanów Brodki. Koncert artystki odbędzie się 23 maja o godz. 22.30.

  Natomiast przed Brodką z Dużej Sceny opolskich studentów zabawiać będzie Tymek, który kilka lat temu już porwał opolskich studentów w wir zabawy. Dzięki świetnej interakcji z publiką z pewnością zapadł na dobre w pamięci opolanom. Koncert Tymka odbędzie się o godz. 21.00.

  Mocne hip-hopowe brzmienie z egzotycznym akcentem na Dużej Scenie będzie możliwe dzięki jedynemu w swoim rodzaju Avi Sycylijczyk, którego fanom rapu nie trzeba przedstawiać. Ta ksywka broni sama siebie.
  Koncert Aviego zaplanowano na 24 maja, start o godz. 22.30.

  Główną scenę do czerwoności również rozgrzeje Sarius, który zagra 25 maja o godz. 22.30.

  Cała reszta artystów, których usłyszeć będziemy mogli na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego od 23 maja jest odsłaniana na wydarzeniu Piastonalia UO na Facebooku.

  Do tej pory poza głównymi artystami poznaliśmy jeden zespół. Jeden, ale za to już lubiany i znany bardzo dobrze wszystkim w Opolu, ale i nie tylko, gdyż Dopamina, bo to właśnie oni zagrają na Piastonaliach UO, zyskuje fanów w całym kraju.

  Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego będącym głównym organizatorem wydarzenia zapowiedział, że niektóre wydarzenia rozpoczną się nawet z tygodniowym wyprzedzeniem.

  Oto niektóre z nich:

  kino plenerowe
  "Niechcic Towerrunning",
  "Orlikonalia 2024",
  turniej siatkówki i inne sportowe atrakcje.

  Dla fanów wysiłku sportowego w wersji elektronicznej przygotowana zostanie strefa chill-out, na której odbędzie się m.in.: turniej FIFA. Podczas Piastonaliów UO na terenie uniwersyteckiego kampusu dostępna będzie strefa gastronomiczna z foodtruckami.

  Zobacz także: Piastonalia PO: Wiemy kto zagra w tym roku

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".