• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 10167
  • Dodano: 2024-04-17 / 17:11
  • Komentarzy: 1

  Piastonalia PO: Wiemy kto zagra w tym roku

  (Fot. Archiwum)

  Tegoroczne Piastonalia zapowiadają się jako wydarzenie pełne atrakcji, które rozpoczynają się już 17 maja. Politechnika Opolska zdradza szczegóły wydarzenia.

  Wydarzenia startują już w piątek, 17 maja, turniejem e-sportowym, a 18 maja przyniesie turniej sportowy oraz hackathon, podkreślając znaczenie zarówno fizycznej jak i intelektualnej aktywności studentów.

  Niedzielne atrakcje


  19 maja zaplanowano rajd motorowy z rektorem, który pozwoli uczestnikom na integrację w nieco bardziej dynamicznym stylu.

  - Plan tak jak zawsze. Startujemy z drugiego kampusu Politechniki Opolskiej. Godziny oczywiście jeszcze podamy i jeszcze nie zdradzę trasy, ale do przejechania będziemy mieli gdzieś maksymalnie do 100-150 km po województwie opolskim, po takich zakątkach, gdzie czasami nie zauważamy tego, co mamy. I rzeczywiście doświadczenie pokazuje z poprzednich, ostatnich trzech edycji, że niektórzy w ogóle nawet nie wiedzieli, że takie fajne miejsca są na Opolszczyźnie - mówił prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

  Tego samego dnia wieczorem odbędzie się seans w kinie samochodowym, na którym wyświetlony zostanie film "A oni nadal grzeszą, o dobry Boże".

  Główne świętowanie rozpocznie się 20 maja tanecznym wieczorem między akademikami przy muzyce DJ-a. Dzień hip-hopowy zaplanowano na 21 maja, z występami takich artystów jak Zaczarowany Dorożkarz, Adaśko, Kubańczyk, Tribbs oraz Żabson.

  Natomiast 22 maja, dzień rockowy, przyniesie występy zespołu Excess, Zenka Kupatasy oraz duetu Braci Figo Fagot i zakończy się koncertem zespołu Ira.

  Dodatkowe atrakcje

  Wojciech Wojnar, przewodniczący samorządu studenckiego, zapowiedział również piknik z rektorami w poranny wtorek oraz Żakinadę - kolorowy pochód studentów, który przejdzie przez miasto 22 maja.

  - Zapraszamy wszystkich, by dołączyli do naszego kolorowego korowodu, który zakończy się na rynku w Opolu- zachęca Wojnar.

  Kluczowym elementem Piastonaliów jest integracja. Festiwal jest otwarty dla wszystkich, nie tylko dla studentów Politechniki. - Chcemy, aby każdy, kto odwiedza nasze wydarzenie, czuł się jak w domu. Bezpieczeństwo i otwartość to nasze priorytety - podkreśla Wiktoria Peksa, koordynator główny Piastonaliów 2024.

  Organizatorzy zapewniają, że dostęp do wszystkich wydarzeń jest bezpłatny i nie wymaga akademickich identyfikatorów. Zachęcają do śledzenia informacji w mediach społecznościowych oraz odwiedzania oficjalnej strony internetowej festiwalu - piastonalia.pl, gdzie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje.

  Szczegółowe informacje znajdziecie także w naszej ROZRYWCE.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-04-18 15:18:37 [176.106.33.*] id:1672071  
  student: Napisał postów [52], status [rozkręca się] Reputacja
  po zdjęciu do artykułu już myślałem, że zaprosili Ghost ;)

  Nick:
  Treść: