• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 712
  • Dodano: 2024-04-26 / 21:00
  • Komentarzy: 0

  Akcja "Czysta Odra" już jutro w Brzegu

  (Fot. Pixabay)

  (Fot. mat. prasowy)

  Międzynarodowa inicjatywa na Opolszczyźnie odbędzie się w dwóch miejscowościach - w Brzegu i Lewinie Brzeskim. Ta pierwsza już jutro, o godz. 9.00 na brzeskiej przystani.

  Czysta Odra również musi być na odcinku Opolszczyzny, dlatego w naszym regionie również odbędą się działania w ramach międzynarodowej inicjatywy. Pierwsza z dwóch oficjalnych inicjatyw wydarzy się w Brzegu. Już o godzinie 9.00 brzescy wolontariusze zbiorą się na Placu Drzewnym, przy Przystani "Marina". Organizatorzy zalecają, aby zabrać ze sobą dużo uśmiechu i pozytywnej energii. Po akcji sprzątania Odry wolontariuszy czeka niespodzianka ze strony organizatorów - podsumowujący akcję grill.

  Akcja Czysta Odra to jedna z inicjatyw edukacyjno-ekologicznych zorganizowanych w ramach kampanii #mniejplastiku. W ciągu 10 dni, tj. od 26 kwietnia do 5 maja, 20 tys. wolontariuszy i wolontariuszek posprząta Odrę na całej jej długości. od źródeł w czeskich Morawach, aż po ujście w Zalewie Szczecińskim. Akcja ma na celu promowanie dbania o środowisko i zwiększanie ludzkiej świadomości w tematyce ekologii i zagrożeń jakie idą za tym, że na co dzień nie dbamy o naszą planetę tak jak powinniśmy.

  Akcje sprzątania będą się odbywały również na wielu dopływach Odry, np.: Nysie Kłodzkiej, Bobrze, Nysie Łużyckiej, czy Warcie.

  Udział w akcji zapowiedziały grupy z Polski, Czech i Niemiec. Wśród nich: wolontariusze Credit Agricole i EFL, pracownicy Wód Polskich, wędkarze z PZW, nurkowie, kajakarze, rowerzyści i mieszkańcy niemal wszystkich miejscowości położonych nad Odrą. Także i ty możesz dołączyć i pomóc nam oczyścić rzeki z plastikowych śmieci.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".