• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1483
  • Dodano: 2024-04-24 / 14:32
  • Komentarzy: 0

  Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli nielegalne salony gier na terenie dwóch powiatów

  9 kwietnia 2024 roku funkcjonariusze opolskiej KAS wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie zlikwidowali cztery salony, w których odbywały się nielegalne gry hazardowe. Funkcjonariusze przesłuchali osoby przebywające w lokalach oraz zabezpieczyli 12 automatów i gotówkę w wysokości 6 020 zł. Po zakończeniu kontroli, automaty zatrzymano i przewieziono do magazynu.

  Graczom i obsłudze nielegalnych salonów przedstawiono zarzuty popełnienia czynu z kodeksu karnego skarbowego.

  Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi postępowanie administracyjne oraz postępowanie karne skarbowe pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Kluczborku.

  Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wys. 100 tys. zł od każdego urządzenia.

  Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega, że legalna gra hazardowa na automatach jest możliwa tylko w salonach gier na automatach Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. i kasynach gry, które posiadają koncesję. KAS prowadzi regularne kontrole nielegalnych salonów gier. Jeżeli w swojej okolicy stwierdzisz oferowanie nielegalnych gier hazardowych poinformuj o tym dzwoniąc pod nr tel. 800 060 000 lub wyślij e-mail na: powiadomKAS@mf.gov.pl (link otwiera nową wiadomość w programie obsługi poczty elektronicznej).
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".