• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2407
  • Dodano: 2024-04-24 / 14:30
  • Komentarzy: 3

  Zarzuty dla 31-latki za znieważenie strzeleckich mundurowych

  (Fot. Policja)

  Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich wydał wyrok w sprawie znieważenia policjantów ze Strzelec Opolskich. O tym, że w Internecie nie jest się anonimowym i umieszczanie obraźliwych komentarzy względem funkcjonariuszy publicznych nie pozostaje bezkarne, przekonała się 31-letnia mieszkanka Opoczna.

  Zachowania i słowa godzące w policyjny mundur są niedopuszczalne. Kobieta została skazana za obraźliwe wpisy pod zdjęciami policjantów. Zgodnie z wyrokiem sądu musi zapłacić każdemu z funkcjonariuszy zadośćuczynienie oraz ich przeprosić.

  Napisać o jedno zdanie za dużo w Internecie nie jest trudno. Zasłonięci ekranem monitora hejterzy nie mogą czuć się bezkarnie. Każda publikacja w sieci zostawia ślad. Coraz częściej też możemy się spotkać ze zjawiskiem wylewania hejtu na funkcjonariuszy publicznych. Tak też było 12 września 2022 roku, kiedy to na Facebooku strzeleckiej Policji został opublikowany post, który opisywał prewencyjne działania "Trzeźwy poranek". Pod postem pojawiło się zdjęcie z wizerunkiem dziesięciu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Tego samego dnia osoba obserwująca profil społecznościowy umieściła komentarz, który naruszał godność osobistą funkcjonariuszy Policji.

  Funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy strzeleckiej Policji ustalili, że autorem tego komentarza jest 31-letnia mieszkanka Opoczna, która została pociągnięta do odpowiedzialności. Kobiecie przedstawiono zarzut znieważenia mundurowych. Podczas przesłuchania podejrzana tłumaczyła się, że w jej mniemaniu był to normalny komentarz, który został nieprawidłowo odebrany. W tej sprawie Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich orzekł w ubiegłym tygodniu wyrok. 31-latka zgodnie z wyrokiem, każdemu ze znieważonych przez nią policjantów musi zapłacić 500 złotych nawiązki, więc łącznie wyniesie ją to 5000 złotych. Nadto musi ponieść koszty sądowe oraz na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich mają pojawić się jej przeprosiny wobec znieważonych przez nią policjantów ruchu drogowego.

  Ku przestrodze dla innych internautów - tego typu zachowania są niedopuszczalne. Dlatego będziemy stanowczo reagowali i wyciągali konsekwencje wobec osób, które swoim postępowaniem lub słowem godzą w policyjny mundur. Niewielu internautów zdaje sobie sprawę z faktu, że pisząc obraźliwe teksty, popełniają przestępstwo. Prawo mówi bowiem jasno, że kto znieważa funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-04-25 17:17:57 [83.4.225.*] id:1672264  
  dzony: Napisał postów [6544], status [VIP] Reputacja
  debilizm się szerzy!!!

  Nick:
  Treść:
  2024-04-24 19:11:21 [194.29.182.*] id:1672240  
  KK 35947: Napisał postów [3450], status [VIP] Reputacja
  Przecież tam nie ma nic o Policajach z fotki, tam jest tylko o sfrustrowaniu pracą w pieczarkarni ;)

  Nick:
  Treść:
  2024-04-24 17:09:36 [83.4.127.*] id:1672238  
  szymianski: Napisał postów [99], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  Jak miałem kiedyś zostać Ojcem Chrzestnym, to pewien Ksiądz też mi wystawił zaświadczenie, że jestem godny...:)

  Nick:
  Treść: