• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 2836
  • Dodano: 2024-04-16 / 17:30
  • Komentarzy: 0

  Kolejne zmiany organizacji ruchu przy rozbudowie DK45

  Od środy, 17 kwietnia, zaplanowano wprowadzenie dwóch objazdów w formie bypassów w związku z przebudową przepustów w ciągu drogi krajowej nr 45. Zmiana organizacji ruchu dotyczy rozbudowywanego odcinka między Krapkowicami i Rogowem Opolskim. Roboty drogowe będą prowadzone w okolicy łącznika z DW415 oraz w obszarze leśnym na wlocie do Gwoździc. Prace potrwają do końca września bieżącego roku.

  Kierowco - zachowaj ostrożność na tym odcinku!

  W ramach trwającej rozbudowy DK45 wykonawca wprowadził kilka zmian w organizacji ruchu. W związku z budową nowego wiaduktu wyznaczono objazd na wysokości Krapkowic, na odcinku przyległym do wiaduktu nad linią kolejową. Za budowanym wiaduktem oraz w miejscowości Gwoździce z powodu zajęcia pasów ruchu obowiązuje ruch wahadłowy, który w ciągu dnia jest kierowany ręcznie przez uprawnionych pracowników.

  Komfort jazdy i poprawa bezpieczeństwa

  Zakres prac przewiduje rozbudowę i wzmocnienie konstrukcji istniejącego odcinka na całej długości wraz z zastosowaniem przekroju 2+1 i podniesieniem nośności drogi do 11,5 t/oś. Ponadto planowana jest przebudowa wiaduktu nad linią kolejową, rozbudowa dwóch skrzyżowań - z ul. Boczną oraz łącznikiem do drogi wojewódzkiej DW415. W ramach zadania wykonawca zbuduje lub przebuduje chodniki, kanały technologiczne, wykona również elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oznakowanie pionowe i poziome wraz z niezbędnymi urządzeniami BRD. Na wysokości Gwoździc zaplanowano budowę ekranów akustycznych.

  Prace na odcinku Krapkowice - Rogów Opolski zaplanowano do 2025 r. Zadanie realizuje firma Mota Engil z umową na kwotę 72 939 978,61 zł. Zadanie jest finansowane z budżetu państwa.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. mat. prasowy)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".