• Dodano: 2024-04-13 / 18:51

Corotop Gwardia Opole przegrała w Gdańsku

(Fot. Fb/Energa Wybrzeże)

Podopieczni Bartosza Jureckiego stracili do przeciwników dwa trafienia.

W tym sezonie Wybrzeże za mocne dla Gwardzistów. Trzykrotnie opolanie mierzyli się z gdańszczanami - i trzykrotnie przegrali - tym razem na wyjeździe w walce o utrzymanie.

Wybrzeże ustawiło sobie spotkanie, wykorzystując niemoc Gwardii i wychodząc na trzybramkowe prowadzenie, po wykorzystanym rzucie karnym Jovana Milicevica (4:1) i tę przewagę jeszcze powiększyli przed końcem pierwszej połowy - a jej rezultat na 18:13 ustalił Mateusz Góralski.

W drugiej połowie ta przewaga utrzymywała się przez prawie całą tę część gry. Od stanu 27:21 w 47 minucie, opolan stać było jeszcze na jeden zryw - zdobyli cztery bramki z rzędu, jednak nie zdołali choćby doprowadzić do remisu i finalnie przegrali 29:31-en.

Wybrzeże Gdańsk - Corotop Gwardia Opole 31:29 (18:13)