• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 533
  • Dodano: 2024-04-15 / 08:47
  • Komentarzy: 0

  Nie wychodząc z domu załatwisz sprawę w ZUS

  (Fot. mat. prasowy)

  Z kawą lub herbatą w ręku, we własnym domu możesz załatwić sprawę w ZUS. Jak? Przez wideokonferencję. Wystarczy umówić się z konsultantem Zakładu na konkretny dzień i godzinę. Mieszkańcy Opolszczyzny doceniają e-wizyty.

  W ubiegłym roku z łączenia internetowego z pracownikami opolskiego ZUS skorzystało 2888 osób. Najwięcej wizyt online opolski ZUS zarejestrował w maju i lutym ubiegłego roku - w każdym po 330, a najmniej w grudniu - 108.

  Podczas wideorozmowy z ekspertem ZUS możesz pytać nie tylko o ogólne zasady dotyczące ubezpieczeń społecznych ale o też w swojej indywidualnej sprawie. Wcześniej jednak trzeba przygotować dokument tożsamości, co pozwoli zweryfikować dane ubezpieczonego, płatnika bądź świadczeniobiorcy jako rozmówcy.

  - Od początku roku do końca marca z e-wizyty skorzystało 735 osób. Mieszkańcy regionu najczęściej łączyli się w kwestiach firm i pracowników, bo 264 razy, a prawie 200 rozmów dotyczyło emerytur
  i rent międzynarodowych, co jest specyficzne dla naszego województwa - Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

  Atutem e-wizyty w ZUS jest to, że można ją zamówić i zrealizować z dowolnego miejsca, niekoniecznie z domu czy pracy. Wystarczy dostęp do internetu, laptop, smartfon lub inne urządzenie przenośne, przy czym nie trzeba w nich instalować żadnych aplikacji. Ważne,
  by urządzenie było wyposażone w mikrofon i kamerę. Co istotne można umówić spotkanie
  w Polskim Języku Migowym (PJM). Ta forma spotkania jest przeznaczona wyłącznie dla osób głuchych i niedosłyszących o czym klient jest uprzedzany odpowiednim komunikatem na etapie zamawiania e-wizyty. Podkreśla on, że usługa przeznaczona jest dla tej konkretnej grupy osób.

  Na konsultacje można umówić się w dni robocze między 9:00 a 14:00. Spotkanie zamówimy przez stronę internetową zus.pl/e-wizyta albo przez aplikację mObywatel wybierając zakładkę "Usługi",
  a dalej "e-wizyta w ZUS". Każdy kto złożył zapotrzebowanie na widoerozmowę otrzyma na podany numer telefonu SMS z przypomnieniem o zarejestrowanej konsultacji oraz email z linkiem do łączenia.

  O czym można porozmawiać z ekspertem ZUS? Do wyboru są informacje m.in. z zakresu emerytur
  i rent krajowych oraz międzynarodowych, świadczenia wspierającego, zasiłków i zwolnień lekarskich, PUE ZUS, ulg i umorzeń, ubezpieczeń i składek oraz czy świadczeń rodzinnych.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".