• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 3203
  • Dodano: 2024-04-08 / 21:30
  • Komentarzy: 2

  Zakończenie kilku inwestycji drogowych w Opolu i kolejny etap na ulicy Pasiecznej

  (Fot. MZD)

  Mieszkańcy Opola mogą spodziewać się zakończenia kilku rozpoczętych inwestycji drogowych. Coraz bliżej końca się budowa drogi na Róży Wiatrów, a już od wtorku (9 kwietnia), na ulicę Krapkowicką wjedzie sprzęt niezbędny do układania ostatniej warstwy masy bitumicznej. Będzie to finalna warstwa ścieralna, po której kierowcy będą się poruszać po oddaniu tych inwestycji do użytku.

  Dodatkowo mieszkańcy mogą cieszyć się z zakończenia przebudowy chodnika na ulicy Londzina, gdzie odnowiono około 400 metrów nawierzchni. Prace obejmowały wymianę podbudowy, krawężników oraz samą nawierzchnię, a także ujednolicenie zjazdów na posesje. Ta inwestycja została zrealizowana dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Opola.

  Kolejny etap prac rozpoczął się na ulicy Pasiecznej, gdzie remont chodnika obejmie odcinek od ulicy Jana Dobrego do ulicy Konsularnej. W pierwszej fazie prace skoncentrują się po stronie budynków z numerami parzystymi. W planach jest kompleksowa wymiana podbudowy oraz wykonanie nowych krawężników i nawierzchni, co zapewni spójność z już istniejącymi fragmentami chodnika na tej ulicy.

  Realizacja tych inwestycji może wiązać się z czasowymi utrudnieniami w ruchu, szczególnie w trakcie układania warstwy ścieralnej. Organizacja ruchu będzie wtedy zmieniana zgodnie z postępem prac, aby minimalizować niedogodności dla mieszkańców i zapewnić bezpieczeństwo na drogach.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-04-09 11:14:20 [83.30.3.*] id:1671817  
  SzMi: Napisał postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
  tak, już wczoraj jakiś debil czarnym autem bez oświetlenia jeździł po nocy i urządzał sobie rajdy / drifty ... konieczne progi zwalniające !!!

  Nick:
  Treść:
  2024-04-09 06:00:37 [194.29.182.*] id:1671814  
  KK 35947: Napisał postów [3453], status [VIP] Reputacja
  Piękna autostrada im Róży wiatrów połączy się z dziurawą, wąską z zarwanymi studniami ul Nyską , cała droga z Opola do Chmielowic woła o pomstę do nieba i MZD ma to w wydechu czekają aż znowu autobus zarwie następny dekiel ...

  Nick:
  Treść: