• Dodano: 2024-04-08 / 16:00

Weegree AZS Politechnika Opolska przegrywa po dogrywce

(Fot. FB/ Weegree AZS )

Lepsze okazało się Miasto Szkła Krosno

Tak blisko zwycięstwa na trudnym terenie! Dosłownie jednego rzutu zabrakło akademikom z Opola, by zwyciężyć w Krośnie i awansować do czołówki ligi.

Choć początek był nie najlepszy (9:4), tak koszykarze Roberta Skibniewskiego zdołali odrobić straty i po pierwszej kwarcie wygrywali skromnie, ale 20:18-stu. W następnej odsłonie gospodarze zdobyli najpierw pięć punktów z rzędu (23:20), by na chwilę się zaciąć (24:30) i znów wyjść na prowadzenie (35:31), ale ostatecznie na przerwę oba zespoły... miały po takiej samej liczbie punktów - po 39.

Po zmianie stron, mimo początkowej przewagi miejscowych (48:42), to przyjezdni mieli przed finałową odsłoną 6 oczek przewagi (62:56) i mieli szansę wywieźć z Krosna komplet punktów. Niestety, na minutę i dwadzieścia sekund przed końcem przegrywali 74:75-u, ale już kilkanaście sekund potem przed szansą stanął Kareem Reid z rzutów osobistych. Pierwszego trafił - drugiego już nie, a też więcej "koszów" już nie widzieliśmy w regulaminowym czasie i mieliśmy dogrywkę. Tam niestety, krośnianie zachowali więcej sił i zwyciężyli 85:80-u.

Miasto Szkła Krosno - Weegree AZS Politechnika Opolska 85:80 (75:75 regulaminowy czas; 18:20; 21:19; 17:23; 19:13; d: 10:5