• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1396
  • Dodano: 2024-04-07 / 12:59
  • Komentarzy: 0

  St. bryg. Paweł Kielar został powołany na stanowisko Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

  (Fot. GOV.pl)

  4 kwietnia 2024 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

  Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Głównemu PSP nadbryg. dr inż. Mariuszowi Feltynowskiemu, przez dowódcę uroczystości, a następnie wprowadzeniem sztandaru Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu oraz odegraniem hymnu państwowego. 

  Po odczytaniu decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, st. bryg. Paweł Kielar w obecności Komendantów Miejskiego i Powiatowych PSP z terenu województwa opolskiego, kadry Komendy Wojewódzkiej PSP oraz zaproszonych gości, oddał honory sztandarowi. Następnie st. bryg. Paweł Kielar złożył meldunek Komendantowi Głównemu PSP nadbryg. dr inż. Mariuszowi Feltynowskiemu o przejęciu obowiązków Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

  Zwracając się do nowo powołanego komendanta, nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski złożył gratulacje oraz życzenia powodzenia i wytrwałości. W swojej wypowiedzi podkreślił rolę tworzenia zespołu w Państwowej Straży Pożarnej a także współpracy z pozostałymi służbami oraz z administracją rządową, jak i samorządową.

  St. bryg. Paweł Kielar podziękował za zaufanie oraz powierzenie zadań Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej:

  - "Dołożę wszelkich starań, aby mieszkańcy województwa opolskiego - i to jest dla mnie najważniejsze - czuli się bezpiecznie, oraz żeby ochrona przeciwpożarowa, w tym zarówno Państwowe jak i Ochotnicze Straże Pożarne, rozwijały się dynamicznie."

  W ceremonii uczestniczyli między innymi: przedstawiciel Wojewody Opolskiego Pan Jarosław Draguć, Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła, Prezydent Miasta Opola Pan Arkadiusz Wiśniewski, Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP dh Andrzej Borowski, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z Państwową Strażą Pożarną, Komendant Miejski i Powiatowi PSP, funkcjonariusze i pracownicy Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

  Opracowanie: kpt. Łukasz Nowak i st. sekc. Adriana Malina zespół prasowy OKW PSP
  Zdjęcia: kpt. Łukasz Nowak
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".