• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1681
  • Dodano: 2024-04-02 / 11:05
  • Komentarzy: 1

  Policja podsumowała świąteczny weekend na drogach

  (Fot. Archiwum)

  Jak co roku, w trakcie świąt nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali opolscy policjanci. Przez 3 dni przeprowadzili blisko 400 badań na zawartość alkoholu. Z tej liczby ani jeden kierowca nie okazał się nietrzeźwy.

  Wstępny bilans tegorocznych świąt na drogach Opola to 1 wypadek, gdzie 1 osoba została ranna. W trakcie weekendu świątecznego odbył się również spot motoryzacyjny, w trakcie którego Policja sprawdzała, czy jego uczestnicy nie naruszają przepisów ruchu drogowego.

  Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Opolszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu blisko 400 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

  Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę.

  Od soboty, do świątecznego poniedziałku, w Opolu i okolicach doszło do 1 wypadku drogowego, w których ranna została jedna osoba. To zdarzenie z poniedziałku, z godz. 14:30, gdzie na skrzyżowaniu ulic Michałowskiego z Krzanowicką 34-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa dla 54-letniego motocyklisty. W wyniku tego zdarzenia ranny został motocyklista z suzuki.

  Policjanci przebadali blisko 400 kierowców na zawartość alkoholu. Co warto podkreślić, na terenie miasta nie zatrzymaliśmy ani jednego nietrzeźwego kierowcę.

  - Nasze świąteczne działania to również spot motoryzacyjny, który odbył się 30 marca. Na tym wydarzeniu motoryzacyjnym sprawdzaliśmy, czy jego uczestnicy nie naruszają nie naruszają przepisów ruchu drogowego. Policjanci przeprowadzili 57 kontroli drogowych, ujawnili również 32 wykroczenia. Funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne w związku z nieprawidłowym lub złym stanem technicznym pojazdów. Jednemu z kierowców policjanci zatrzymali jego uprawnienia po tym jak swoim bmw jechał z prędkością 112 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. Dla 18-latka zakończyło się to mandatem karnym w wysokości 2 000 złotych oraz 14 punktami karnymi, oraz zatrzymaniem prawa jazdy- informuje opolska Policja.

  Z kolei na Opolszczyźnie policjanci przeprowadzili blisko tysiąc interwencji. Na opolskich drogach doszło do blisko 45 zdarzeń drogowych, w których 7 osób zostało rannych.

  Podczas tegorocznego wielkanocnego weekendu na Opolszczyźnie policjanci interweniowali blisko 1.000 razy. Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 2250 badań trzeźwości, podczas których zatrzymali 24 kierowców podróżujących pojazdem pod wpływem alkoholu. Dodatkowo policjanci zatrzymali 14 praw jazdy. Mundurowi zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów podróżujących po opolskich drogach. W wyniku przeprowadzonych kontroli ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem ponad 50 dowodów rejestracyjnych.

  W trakcie długiego świątecznego weekendu na drogach Opolszczyzny doszło do blisko 45 zdarzeń drogowych. Do jednego z poważniejszych wypadków drogowych doszło w powiecie krapkowickim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, przy wjeździe na autostradę A4, 37-letni kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w bariery ochronne. Z uwagi na poniesione obrażenia mężczyzna został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala.

  Podczas weekendowych zdarzeń drogowych 7 osób zostało rannych.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-04-02 14:21:17 [89.67.3.*] id:1671565  
  DonPedro69: Napisał postów [11148], status [VIP] Reputacja
  18 latek szybko zapomniał, o czym całkiem nie dawno się uczył. Co do reszty - całkiem przyzwoity wynik.

  Nick:
  Treść: