• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 15491
  • Dodano: 2024-03-31 / 00:00
  • Komentarzy: 0

  Ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa opolskiego

  (Fot. Archiwum)

  Województwo opolskie otrzymało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW-PIB) informuje o zwiększonym ryzyku wystąpienia silnego wiatru w pięciu powiatach regionu: głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim, krapkowickim, nyskim i prudnickim.

  - Ważność ostrzeżenia: od godziny 08:00 dnia 31 marca 2024 do godziny 15:00 tego samego dnia.
  - Prawdopodobieństwo wystąpienia: 75%.
  - Przebieg zjawiska: Prognozowane są dość silne i silne porywy wiatru, z prędkościami średnimi w zakresie 35-45 km/h, a w porywach mogące osiągnąć do 75 km/h. Kierunek wiatru przewidywany jest z południa oraz południowego-zachodu.

  Mieszkańcy województwa opolskiego, szczególnie tych pięciu powiatów, powinni przygotować się na możliwe utrudnienia. Silny wiatr może powodować przerwy w dostawie prądu, uszkodzenia linii telekomunikacyjnych oraz powalanie drzew. Zaleca się zabezpieczenie wszystkich luźnych przedmiotów znajdujących się na zewnątrz domów oraz unikanie niepotrzebnego przebywania na zewnątrz, zwłaszcza w otwartym terenie, gdzie ryzyko szkód jest największe.

  IMGW podkreśla, że należy śledzić aktualizacje i komunikaty dotyczące sytuacji pogodowej. W przypadku nagłego pogorszenia warunków odpowiednie służby mogą wydawać dodatkowe ostrzeżenia i zalecenia.

  Ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez IMGW-PIB jest przypomnieniem, że wczesna wiosna to okres, w którym pogoda może być nieprzewidywalna i zmieniać się dynamicznie.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".