• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 2886
  • Dodano: 2024-03-31 / 08:30
  • Komentarzy: 0

  Tymczasowy most w Głuchołazach będzie czynny od najbliższej środy

  (Fot. mat. prasowy)

  Most tymczasowy w Głuchołazach gotowy na przejęcie ruchu.

  Od najbliższej środy, 3 kwietnia, kierowcy będą korzystać z tymczasowego mostu na Białej Głuchołaskiej. To kolejna zmiana w organizacji ruchu wynikająca z rozbudowy kilometrowego odcinka DK40 w Głuchołazach. Umożliwi rozpoczęcie prac na dotychczasowym obiekcie.

  Na moście tymczasowym, o długości 47 m i szerokości 10 m, ruch kołowy będzie się odbywał w obu kierunkach. Po jednej stronie obiektu zbudowano chodnik dla ruchu pieszych. Przełożenie ruchu umożliwi wyburzenie starego mostu i budowę nowego, trzyprzęsłowego o wysokich parametrach nośności. Jego konstrukcja powinna być gotowa do końca roku.

  Co jeszcze w ramach rozbudowy DK40?

  Inwestycja na prawie kilometrowym odcinku drogi przechodzącym przez Głuchołazy ma na celu poprawę wartości technicznych i użytkowych drogi poprzez wzmocnienie konstrukcji oraz podniesienie parametrów nośności do 11,5 t/oś. Dobudowanie pasów do skrętu w lewo na skrzyżowaniach, w tym również na tych z sygnalizacją świetlną, poprawi płynność ruchu. Planowana jest również rozbudowa skrzyżowań, w tym jedno na skrzyżowanie typu rondo oraz dwa z sygnalizacją świetlną.

  Przebudowane zostaną m.in. chodniki, powstanie też droga dla pieszych i rowerów od skrzyżowania z ul. K. Miarki do skrzyżowania z ul. Bohaterów Warszawy.

  Ponadto w ramach zadania zostaną wybudowane i przebudowane: oświetlenie, odwodnienie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz infrastruktura techniczna (kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, teletechniczna, elektroenergetyczna, itp.). Wykonawca wybuduje również kanał technologiczny.

  Prace na tym odcinku planujemy zakończyć w 2025 roku. Roboty o wartości 38 282 229,55 zł realizuje konsorcjum Himmel i Papesch Opole (lider) oraz Adac Lewar.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".