• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 1478
  • Dodano: 2024-03-27 / 19:20
  • Komentarzy: 0

  Kradł kable, elektronarzędzia oraz ubrania - 37-latek zatrzymany

  (Fot. Pixabay)

  Kable, elektronarzędzia oraz ubrania. Między innymi te przedmioty były łupem mężczyzny, który włamywał się do piwnic na terenie Nysy. Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstw. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Straty, jakie spowodował, oszacowano na kwotę blisko 20 tysięcy złotych.

  Pod koniec grudnia nyscy policjanci otrzymali pierwsze zgłoszenia dotyczące włamań do piwnic. Do przestępstw dochodziło w blokach na terenie Nysy. Przez kilka tygodni z piwnic znikały między innymi elektronarzędzia, narzędzia remontowe oraz ubrania.

  W tym samym miejscu i czasie dochodziło również do kradzieży kabli telekomunikacyjne - internetowych. Sprawca kradł okablowanie z klatek schodowych, piwnic oraz z innych łatwo dostępnych miejsc, a następnie opalał je, przygotowując do sprzedaży w skupach złomu.

  Praca operacyjna wykonana przez nyskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia tożsamości i zatrzymania sprawcy popełnianych przestępstw. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu nyskiego.

  Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Straty, jakie spowodował, o szacowano na łączną kwotę ponad 20.000 zł. Teraz 37-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".