Plac edukacyjny jest świetnym pomysłem i przede wszystkim pierwszym tego typu obiektem na mapie Opola. Dodatkowo zajęcia na świeżym powietrzu posiadają wiele walorów nie tylko edukacyjnych, ale także integracyjnych i praktycznych. Przy jej użyciu realizujemy tematy związane z segregacją oraz utylizacją opadów, a także pokazujemy, w jaki sposób możemy dbać o środowisko, by zapobiegać i zmniejszać skutki zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby.
Na plac edukacyjny Muchy Odpaduchy dotrzeć możemy ścieżką edukacyjną, która powstała z inicjatywy Naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi pani Iwony Kowalczuk oraz pani Dyrektor MODN Małgorzaty Szeląg. Ścieżka sfinansowana została z budżetu Miasta Opola.
W jej skład wchodzą między innymi takie tablice, jak:
-rozkład odpadów w czasie,
-labirynt natury,
-segregujemy odpady,
-chroń środowisko,
-skutki zanieczyszczeń powietrza dla środowiska,
-surowce wtórne,
-eko zagadki,
-dendrofon.
- Dużo aktywności można tu odbywać. Zostały opracowane scenariusze zajęć. Także jeśli na plac przyjdzie nauczyciel z klasą będzie mógł on skorzystać z gotowego programu, który można w ramach zajęć przeprowadzić z dziećmi. Mamy tu mnóstwo atrakcji, chociażby produkcja prądu. Dużo zabaw w formie quiz. Mogą z bliska poznać życie dżdżownic oraz, jak ważne są w ekosystemie. Są również rowerki stacjonarne, które poza możliwością trenowania kondycji pozwalają nam ładować przeróżne sprzęty elektryczne. - dodaje wicedyrektor MCWE w Opolu, Janusz Berdzik.
Wstęp na plac jest darmowy dla wszystkich. Czynny jest on w godzinach pracy Miejskiego Centrum Wspierania Edukacji w Opolu.
przemo_opole: Napisał postów [287], status [maniak]
Mucha odpaducha... Kto to wymyślił? Pomysł bardzo dobry, nazwa i skojarzenie tragiczne...