• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1814
  • Dodano: 2024-03-23 / 14:00
  • Komentarzy: 0

  Przebudowa skrzyżowania Prószkowskiej z Mehla i Wyszomirskiego zakończona

  (Fot. MZD)

  Kompleksowa wymiana nawierzchni, nowa kanalizacja, wybudowane chodniki i przejścia dla pieszych - to część zadań, które zostały zrealizowane w ramach przebudowy skrzyżowania ulic Prószkowskiej z Mehla i Wyszomirskiego. Inwestycja została oficjalnie zakończona.

  W pierwszej fazie prace były prowadzone na ulicy Mehla. Na około 400-metrowym odcinku wykonana była kanalizacja deszczowa, a następnie wymieniona - wraz z podbudową - została nawierzchnia drogi.

  Kolejny etap robót dotyczył już ulicy Prószkowskiej i samego skrzyżowania. Droga została poszerzona do siedmiu metrów. Wykonana została nowa podbudowa, a na nią ułożono trzy warstwy masy bitumicznej. Przebudowana została również wyspa przy łączeniu z ulicą Mehla. Dotychczasowe przystanki autobusowe przeniesione zostały w ciągu ulicy Prószkowskiej, przy której powstały nowe zatoki.

  Kluczowym elementem była budowa chodników wzdłuż ulicy Prószkowskiej oraz przy łączeniach z ulicami Mehla i Wyszomirskiego. Powstały również miejsca parkingowe oraz trzy przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. To wszystko w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa w tym rejonie, szczególnie, że w sąsiedztwie skrzyżowania znajdują się szkoła podstawowa oraz przedszkole. Dodatkowo obszar ten został wyposażony w nowe oświetlenie uliczne.

  Dużym wyzwaniem dla wykonawcy było również przeniesienie całej infrastruktury teletechnicznej poza teren przebudowywanej drogi.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".