• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1061
  • Dodano: 2024-03-12 / 11:10
  • Komentarzy: 0

  Czwarta liga wróciła do gry!

  (Fot. Stal Brzeg)

  Już w pierwszej kolejce po przerwie doszło do nie małej niespodzianki

  Ostatnio trzecioligowcy z Opolszczyzny, a teraz piłkarze Bank Spółdzielczy w Leśnicy czwartej ligi opolskiej wrócili do rywalizacji o punkty.

  Jako pierwsi na boisko wyszli zawodnicy Polonii Nysa oraz Stali Brzeg. W Grodkowie podopieczni Pawła Schmidta ograli nysan aż 5:0-a. W pierwszej połowie gole strzelali Maciej Rakoczy i Michał Sypek, a w drugiej, mimo dobrego kwadransa po zmianie stron, dwukrotnie trafiał Maksymilan Podgórski, a wynik ustalił Mateusz Dychus.

  Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie w Piotrówce - i także gospodarze przegrali. Jednak miejscowy LZS mierzył się z rewelacyjnym beniaminkiem - iPrime Bogacica, który walczy o podium na koniec sezonu, a może i o coś więcej. I o ile w pierwszej połowie tej rywalizacji nic nie zwiastowało takiego pogromu, tak w drugiej na listę strzelców wpisali się Kamil Nykiel, Konrad Janicki, Jakub Pielok, Mateusz Kiecko i Michał Glanowski.

  Z pierwszej trójki zawiódł jedynie lider - Małapanew Ozimek. Choć po pierwszej połowie meczu z LZS-em Walce, to właśnie będący gospodarzem ozimczanie prowadzili po golu w 27 minucie Michał Bienias, ale w końcówce meczu wyrównał Surma.

  To zaciekawia sytuację w czubie tabeli. Nadal liderem jest Małapanew, ale tyle samo punktów ma Stal. Jedynie punkt do nich traci iPrime, a tylko cztery oczka straty ma Ruch Zdzieszowice.

  16. kolejka BS w Leśnicy IV-ej ligi opolskiej
  Polonia Nysa 0-5 Stal Brzeg
  Pogoń Prudnik 1-2 Victoria Chróścice
  Piast Strzelce Opolskie 1-1 Fortuna Głogówek
  Odra II Opole 3-0 LZS Domaszkowice
  LZS Piotrówka 0-5 LZS Bogacica
  MKS Gogolin 0-2 Polonia Karłowice
  Małapanew Ozimek 1-1 LZS Walce
  Ruch Zdzieszowice 2-1 Porawie Większyce


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".