• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 663
  • Dodano: 2024-03-06 / 15:13
  • Komentarzy: 0

  Uszkodził zabytkową lokomotywę. Został rozpoznany przez dzielnicowego

  (Fot. Policja)

  Zatrzymany 43-latek miał dopuścić się aktu wandalizmu pod wpływem alkoholu.

  Mężczyzna podejrzany jest o uszkodzenie poprzez umieszczenie farbą napisu na zabytkowym parowozie. 43-latek został zatrzymany po dwóch dniach. Teraz za przestępstwo przeciwko Ustawie o ochronie zabytków grozi mu do 8 lat więzienia.

  2 marca, otrzymaliśmy zgłoszenie od przechodnia, że ktoś uszkodził zabytkową lokomotywę znajdującą się na placu przed Dworcem PKP w Opolu. Na miejscu policjanci potwierdzili, że ktoś naniósł farbą napisy na zabytkowy parowóz. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania za sprawcą tego wandalizmu.

  Podejrzewany o to przestępstwo mężczyzna został rozpoznany przez jednego z opolskich dzielnicowych. Dzięki zeznaniom świadków i zabezpieczonemu zapisowi z monitoringu mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek 4 marca. Okazał się nim 43-latek, pochodzący z województwa mazowieckiego.

  Mężczyzna został przewieziony do jednostki policji, gdzie usłyszał zarzut związany z uszkodzeniem zabytkowej lokomotywy z Ustawy o ochronie zabytków. 43-latek przyznał się do tego zarzutu. Jak tłumaczył przesłuchującej go policjantce, był wtedy nietrzeźwy i nie wie, dlaczego dopuścił się tego aktu wandalizmu. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".