• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 568
  • Dodano: 2024-03-05 / 15:32
  • Komentarzy: 0

  Gwardia przełamuje złą serię wygraną w karnych

  (Fot. Archiwum)

  Opolanie pokonali ostatnią drużynę w Orlen Superlidze.

  Dramaturgia i szczęśliwe zakończenie. Tak najkrócej można opisać wyjazdowe spotkanie Corotop Gwardii Opole z Zepterem Legionowo.

  Mecz od początku był bardzo zacięty i był popisem obu bramkarzy - wśród Gwardii Jakub Ałaj, a u gospodarzy Casper Liljestrand. Żadna z drużyn przez to nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwie bramki przewagi i do przerwy miejscowi prowadzili 15:14-stu.

  Podobnie zacięte spotkanie było już po zmianie stron. Gdy któraś z drużyn odskakiwała - ta druga szybko wyrównywała. 30 sekund przed końcem Daniel Jendryca trafił na 33:32-óch i zawodnicy Zeptera mieli niewiele czasu by zdobyć bramką wyrównującą. Pomógł im w tym Michał Milewski, który sprokurował rzut karny, otrzymując przy tym czerwoną kartkę. Z siódmego nie pomylił się Mateusz Chabior i doprowadził do rzutów karnych.

  W pierwszej serii nie zanotowaliśmy trafienia - Casper Liljestrand był górą nad Mateuszem Jankowskim, a Adam Malcher nad Kamilem Ciokiem. W drugiej serii Andrzej Widomski pokonał Liljestranda, a Michał Klapka - Malchera. W trzeciej serii Mateusz Wojdan pokonał bramkarza z Legionowa, a rzutu karnego nie wykorzystał Adam Laskowski. W czwarta serii - swoje karne wykorzystali Daniel Jendryca oraz Damian Pawelec. W jak się okazało ostatniej turze Piotr Zawadzki pokonał Liljestranda i to Gwardia cieszyła się z wygranej i awansowała na ósmą lokatę w ligowej tabeli

  Zepter KPR Legionowo - Corotop Gwardia Opole 33:33 (15:14), karne 2:4
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".