• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 184
  • Dodano: 2024-02-24 / 10:26
  • Komentarzy: 0

  Najpopularniejsze kryptowaluty wśród inwestorów

  Od momentu pojawienia się Bitcoina w roku 2009 rynek kryptowalut rośnie w zawrotnym tempie. Obecnie aktywa tego typu są bardzo popularną opcją wśród inwestorów, którzy mogą wiele zyskać na szybkich zmianach cen i całodobowej dostępności rynku. Które kryptowaluty są najpopularniejsze?

  Dlaczego inwestowanie w kryptowaluty jest tak popularne?


  Kryptowaluty zajmują szczególne miejsce w świecie finansów - przede wszystkim z uwagi na fakt, że stanowią stosunkowo bardzo młodą grupę aktywów, jednak od samego początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Z tego względu ich kursy nie są jeszcze na stabilnym poziomie i mogą się gwałtownie zmieniać w krótkich odstępach czasowych. Skoki o kilkadziesiąt procent w jeden dzień nie są niczym dziwnym w świecie kryptowalut - mimo że taka dynamika wartości generuje znacznie większe ryzyko, dla wielu inwestorów jest to również ekscytująca szansa na zysk. To jednak nie wszystko: warto również podkreślić fakt, że obrót kryptowalutami jest dostępny bez przerwy, w trybie 24/7. Przez długi czas wątpliwości budziła rzetelność giełd krypto, jednak obecnie inwestorzy mogą postawić na bezpieczniejsze, bardziej oficjalne opcje - w tym kontrakty CFD na kryptowaluty oferowane przez "tradycyjnych" brokerów.

  Jak inwestować w kryptowaluty?

  Obecnie najlepszym sposobem, by inwestować w kryptowaluty, jest założenie konta u brokera, który ma w swojej ofercie tego typu aktywa. Rozpoczęcie handlu wygląda tak samo, jak w przypadku innych instrumentów finansowych: niezbędne będzie potwierdzenie swoich danych osobowych i wykonanie początkowego depozytu, który pozwoli na otwieranie pozycji. Najpierw jednak warto dowiedzieć się, jakie są kryptowaluty dostępne w ofercie danego brokera i ile wynoszą ewentualne prowizje. To czynniki, które mogą mieć spory wpływ na ewentualne zarobki - dlatego należy je dokładnie przeanalizować przed wykonaniem pierwszej transakcji.

  Najpopularniejsze kryptowaluty - Bitcoin nieprzerwanie króluje

  Od 2009 roku praktycznie bez przerwy największą popularnością wśród inwestorów cieszy się Bitcoin. To pierwsza kryptowaluta, która ujrzała światło dzienne - jej wprowadzenie wywołało niemałe zamieszanie w świecie finansów. Choć początkowo jeden Bitcoin kosztował przysłowiowe grosze, obecnie jego wartość oscyluje w okolicy 200 tys. zł - ogromny wzrost wartości to główny motor napędowy zainteresowania Bitcoinem.

  Ethereum - kryptowaluty i kontrakty smart


  Kolejna kryptowaluta, Ethereum, od długiego czasu stabilnie zajmuje drugą pozycję wśród najważniejszych instrumentów finansowych tego typu. Inwestorzy podkreślają przede wszystkim jej większą użyteczność - Ethereum znajduje zastosowanie nie tylko w roli instrumentu inwestycyjnego czy środka płatniczego, lecz także m.in. w obszarze kontraktów smart.

  Tether - waluta o wartości powiązanej z dolarem amerykańskim


  Nasze krótkie zestawienie zamyka Tether (USDT). W przeciwieństwie do dwóch poprzednich pozycji jest to kryptowaluta, której wycena jest ściśle zależna od dolara amerykańskiego. W efekcie inwestorzy mogą bez większych przeszkód przenieść swoje strategie z tradycyjnego rynku walutowego, a dodatkowo usprawnić wykonywanie transakcji z wykorzystaniem innych kryptowalut.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".