• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1252
  • Dodano: 2024-02-26 / 13:04
  • Komentarzy: 1

  Pijany 72-latek z zakazem sądowym zatrzymany dzięki reakcji świadka

  (Fot. Archiwum)

  Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą bezpieczeństwo na drodze i za kierownicę wsiadają pod wpływem alkoholu. 72-letni kierujący motorowerem był nietrzeźwy i został zatrzymany dzięki reakcji świadka. Drugi z nietrzeźwych to 42-letni mieszkaniec Opola. Właściciel seata w organizmie miał blisko promil alkoholu. Został zatrzymany podczas działań "Trzeźwy poranek".

  Policjanci z Brzegu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany w sobotę popołudniu dzięki reakcji świadka, który poinformował oficera dyżurnego o swoich podejrzeniach.

  Policjanci z ruchu drogowego pojechali do Mąkoszyc. Tam na jednej z ulic zauważyli mężczyznę poruszającego się na motorowerze. Zatrzymali kierującego do kontroli, zbadali go na urządzeniu i sprawdzili w systemie. 72-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

  Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł w poniedziałek rano podczas działań "Trzeźwy poranek". W tym przypadku funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę seata. Badanie pokazało, że 42-letni mężczyzna w organizmie ma blisko promil alkoholu.

  Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. Natomiast osobie, która łamie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów grozi wydłużenie zakazu nawet do 15 lat i 5 lat więzienia.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-02-26 14:04:32 [62.87.183.*] id:1670346  
  Krzycho: Napisał postów [4889], status [VIP] Reputacja
  Czyli dzień jak co dzień :)

  Nick:
  Treść: