• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 7493
  • Dodano: 2024-02-25 / 19:34
  • Komentarzy: 0

  Od poniedziałku kolejne zmiany w organizacji ruchu na DK45

  Rozpoczęcie nowego etapu rozbudowy drogi krajowej nr 45, kluczowej arterii łączącej Jełową z Bierdzanami, wprowadzi znaczące zmiany w organizacji ruchu. Inwestycja obejmuje prawie 12-kilometrowy odcinek, a wprowadzone modyfikacje mają na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu.

  Od poniedziałku, 26 lutego, kierowcy napotkają na ruch wahadłowy na dwóch 600-metrowych fragmentach drogi. Zmiany rozpoczną się od zajęcia jednego z pasów na wlocie do Bierdzan, a następnie, od wtorku 27 lutego, na wysokości Jełowej. To wszystko w ramach prac przygotowawczych, w tym frezowania nawierzchni i demontażu warstw konstrukcyjnych drogi.


  Projekt zakłada nie tylko wzmocnienie i wymianę istniejącej nawierzchni, ale również budowę czterech rond, ciągów pieszo-rowerowych, dodatkowych jezdni oraz elementów zwiększających bezpieczeństwo ruchu drogowego. Kluczowym celem jest dostosowanie drogi do nośności 11,5 t/oś i poprawa warunków dla wszystkich użytkowników drogi.


  Dzięki realizacji projektu, podróżowanie DK45 stanie się bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Poszerzone pasy ruchu, skorygowane łuki oraz nowe ciągi pieszo-rowerowe znacząco poprawią warunki dla kierowców, rowerzystów i pieszych. Ponadto, planowane prace przyczynią się do zwiększenia przepustowości trasy, co jest kluczowe dla płynności ruchu.

  Inwestycję, wartą niemal 106 mln zł, realizuje firma Mota-Engil, a jej zakończenie przewidziane jest na rok 2025.

  Chociaż tymczasowa organizacja ruchu może przynieść pewne niedogodności, finalny efekt projektu przyniesie istotne korzyści dla wszystkich korzystających z tej trasy.

  Zdjęcie (1/9)

  (Fot. GDDGIA)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".