• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 3097
  • Dodano: 2024-02-20 / 13:00
  • Komentarzy: 3

  Blokada na A4: Rolnicy uniemożliwiają ruch na węźle Brzeg

  (Fot. Archiwum)

  Rolnicy w dniu dzisiejszym przeprowadzają blokadę na autostradzie A4, uniemożliwiając swobodny ruch pojazdom na węźle Brzeg. Akcja protestacyjna ma na celu wyrażenie niezadowolenia rolników z różnych regionów i postulowanie działań na rzecz poprawy warunków w rolnictwie.

  Blokada dotyczy wyjazdu i wjazdu na węźle Brzeg, co wpływa na pojazdy podróżujące w kierunku Katowic oraz tych, które zmierzają w stronę Grodkowa, Nysy i Brzegu. Rolnicy skupili się na skrzyżowaniu autostrady A4, wprowadzając ograniczenia w ruchu na węźle, co wpływa na płynność komunikacyjną w regionie.

  Pojazdy osobowe zmierzające w kierunku Katowic i planujące zjechać w kierunku Grodkowa, Nysy lub Brzegu są kierowane na Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) Wierzbnik, gdzie zostają tymczasowo wypuszczane przez bramę.

  Przyczyny blokady są związane z postulatami rolników, którzy domagają się działań mających na celu poprawę sytuacji w sektorze rolniczym. Wśród głównych żądań znajdują się kwestie związane z cenami skupu produktów rolnych, wsparciem dla lokalnych rynków, czy ochroną przed importem.

  Niezależnie od stanowiska wobec protestu, ważne jest, aby kierowcy i mieszkańcy byli świadomi utrudnień związanych z blokadą na autostradzie A4 i dostosowywali swoje plany podróży zgodnie z panującą sytuacją. Blokada zaplanowana jest do godziny 18:00.

  W dniu wczorajszym, 19 lutego, protestujący spotkali się w Urzędzie Wojewódzkim z wojewodą opolskim. Monika Jurek wyraziła swoje zobowiązanie do aktywnego wsłuchiwania się w głosy rolników. Podkreśliła, że dyskusje były prowadzone na dwóch płaszczyznach: działań, które powinna podjąć jako przedstawiciel rządu, oraz inicjatyw możliwych do realizacji na poziomie lokalnym, w województwie opolskim.

  - Z innymi wojewodami zawnioskuję o wspólne pismo w waszej sprawie do premiera - zadeklarowała Monika Jurek, wojewoda opolski.

  Dzisiaj miała spotkać się z przedstawicielami inspekcji związanych z bezpieczeństwem żywności oraz izbą celną.

  Więcej informacji na temat zaproponowanych działań znajdziesz w naszym artykule: Dwugodzinne spotkanie rolników z wojewodą. Jest zapowiedź konkretnych działań

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-02-21 10:30:37 [178.43.253.*] id:1670211  
  Gaz: Napisał postów [5446], status [VIP] Reputacja
  Brawo rolnicy tak trzymać a jak tam sie pokaże jakiś POpapraniec to lać w krzywą gębe.

  Nick:
  Treść:
  2024-02-20 18:39:14 [31.60.49.*] id:1670202  
  Polpha: Napisał postów [9426], status [VIP] Reputacja
  W tym akurat momencie widzę flagi na trakrorachy tych pseudorolników nie w dwóch, a w trzech kolorach- doszedł niebieski.

  Nick:
  Treść:
  2024-02-20 13:23:39 [91.236.172.*] id:1670190  
  Maksymilian077: Napisał postów [459], status [maniak] Reputacja
  Tusek nic nie robi, bo każą mu siedzieć cicho... Nasz piękny polskojęzyczny rząd

  Nick:
  Treść: