• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 847
  • Dodano: 2024-02-19 / 15:02
  • Komentarzy: 0

  Miał okradać drogerie na terenie czterech województw - usłyszał 7 zarzutów

  (Fot. Archiwum)

  Kryminalni z Komisariatu II Policji w Opolu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o liczne kradzieże w drogeriach. Policjanci udowodnili mu kradzieże na terenie czterech województw - opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Poszkodowani swoje straty ocenili na ponad 23 000 złotych. 29-latek działał w warunkach recydywy. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 7 lat więzienia.

  13 lutego policjanci z KIIP w Opolu zatrzymali 29-latka, którego podejrzewali o liczne kradzieże kosmetyków z drogerii. W toku prowadzonej przez funkcjonariuszy sprawy okazało się, że na przestrzeni kilku miesięcy, od marca 2023 r. do lutego 2024 r. podejrzany miał kraść perfumy z drogerii znajdujących się na Opolszczyźnie, w województwie śląskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim.

  Poszkodowani swoje straty oszacowali na ponad 23 000 złotych. Łupem przestępcy padały głównie perfumy marek premium, ale również w jednym przypadku gotówka, którą podejrzany miał ukraść w jednym z lokali gastronomicznych w Opolu.

  Zabezpieczone dowody, zeznania świadków i pokrzywdzonych dały mocne podstawy do przedstawienia zatrzymanemu 7 zarzutów kradzieży. 29-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Decyzją sądu, na wniosek policjantów i prokuratury, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Jako, że działał w warunkach recydywy grozi mu do 7 lat więzienia. Jak przyznają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy i mogą pojawić się kolejne zarzuty.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".