• Wyświetleń: 628
    • Dodano: 2024-02-19 / 08:20

Koszykarze Weegree wygrywają spotkanie w Przemyślu!

Akademicy pokonali Niedźwiadki Chemart różnicą dwudziestu punktów.

Po małej zadyszce - opolanie wracają na właściwe tory. Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej wygrali drugi mecz z rzędu - tym razem wyjazdowe spotkanie z Niedźwiadkami Chemart Przemyśl 89:69.

O ile w pierwszej kwarcie gospodarze próbowali zagrozić akademikom i po pierwszych minutach tracili jedynie 6 punktów - a w połowie jedynie siedem oczek (36:43), tak już po zmianie stron przyjezdni zaczęli swój koncert. To właśnie trzecia część meczu była kluczowa to wyłonienia zwycięzcy - wtedy opolanie zdobyli dwadzieścia osiem punktów, przy tylko dwunastu przemyślan. W 35 minucie po wsadzie Kamila Białachowskiego prowadzili 87:57, lecz potem zwolnili tempo i ostatecznie - wygrali dwudziestoma oczkami, utrzymując piątą lokatę w ligowej tabeli Bank Pekao 1-ej Lidze Mężczyzn.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl - Weegree AZS Politechnika Opolska 69:89 (18:24, 18:19, 12:28, 21:18)