• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1028
  • Dodano: 2024-02-12 / 14:11
  • Komentarzy: 0

  Miał ponad 2 promile alkoholu - doprowadził do zdarzenia

  (Fot. Archiwum)

  Policjanci z Komisariatu Policji w Otmuchowie zatrzymali 32-latka, który doprowadził do zdarzenia. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad dwa promile. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

  Do tego zdarzenia doszło w sobotę (10 lutego) o godzinie 13:00. Policjanci z Otmuchowa otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ulicy Kościuszki w Otmuchowie.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, iż kierujący osobowym Volkswagenem, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego najechał na tył pojazdu marki Dodge.

  Podczas wykonywania czynności z uczestnikami zdarzenia. Mundurowi od kierującego 32-letniego mężczyzny wyczuli alkohol. Poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierujący Volkswagenem miał ponad dwa promile alkoholu. Ponadto mężczyzna poruszał się pojazdem bez aktualnych badań technicznych.

  Policjanci 32-latkowi zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu. Teraz za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem.

  Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".