• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1651
  • Dodano: 2024-02-12 / 13:31
  • Komentarzy: 1

  Pędził 175 km/h po obwodnicy Opola

  (Fot. KMP Opole)

  Policjanci zatrzymali młodego kierowcę audi po tym, jak pędził on swoim samochodem 175 km/h. 18-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h, ponieważ w tym miejscu dopuszczalna jest jazda z prędkością 90 km/h. Kierowca został ukarany wysokim mandatem i 15 punktami karnymi. Musi się liczyć również z tym, że jeśli jeszcze raz w przeciągu dwóch lat przekroczy znacznie prędkość, wysokość mandatu karnego będzie podwojona. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn najbardziej tragicznych zdarzeń na naszych drogach.

  10 lutego policjanci ruchu drogowego z komendy miejskiej w Opolu prowadzili dynamiczne kontrole prędkości z jaką poruszają się podróżujący po obwodnicy miasta. Około godz. 20:30 zauważyli kierującego audi, który poruszał się z nadmierną prędkością. Już pierwszy pomiar pokazał, że kierujący jedzie stanowczo zbyt szybko.

  W tej sytuacji policjanci postanowili zatrzymać kierowcę audi do kontroli. W trakcie dojazdu do jego samochodu okazało się, że kierowca jeszcze przyśpiesza. Ostateczny pomiar prędkości pokazał 175 km/h. W tym miejscu prędkość jest ograniczona przepisami do 90 km/h.

  Kierujący audi został zatrzymany do kontroli. Policjanci nałożyli na 18-letniego kierowcę mandat karny w wysokości 2 500 złotych. Na jego kontro trafiło również 15 punktów karnych.

  Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na naszych drogach. Prędkość dostosowana do przepisów i warunków panujących na drodze stanowi podstawę bezpieczeństwa drogowego.


  |
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-02-12 14:21:06 [147.161.234.*] id:1669903  
  dontomasso: Napisał postów [4218], status [VIP] Reputacja
  mlody, glupi, bez doswiadczenia i wyobrazni. mial wiecej szczescia niz rozumu

  Nick:
  Treść: